No degošas mājas izskrēja kails vīrietis – pašaizliedzīga pensionāre cenšas glābt kaimiņa īpašumu

2 komentāri
No degošas mājas izskrēja kails vīrietis – pašaizliedzīga pensionāre cenšas glābt kaimiņa īpašumu

Šķiet pašsaprotami, ja māja ir liesmās, ir jāglābjas ar visiem spēkiem. Tomēr trešdien Rīgā, Krustpils ielā, kādas vasarnīcas saimnieks pat paldies nepateica kaimiņienei, kas gāja glābt viņa īpašumu un cēla trauksmi, lai vīrietis neaizietu bojā miegā.

Trešdien ap pusdienlaiku glābēji devas dzēst 100 kvadrātmetru plašu ugunsgrēku, kas izcēlās Krustpils ielas tuvumā, dārza mājiņu rajonā. Dega neliela, apdzīvota koka ēka un uguns strauji pārmetās uz pērno zāli, draudot izplātīties tālāk. Pirmā nelaimi pamanīja kāda vietēja iedzīvotāja, kura tobrīd strādāja dārzā, kaimiņu teritorijā.

“Man līdzi nebija mobilā telefona, es aizskrēju uz turieni. Kliedzu: Gaļa, Roma! Gaļa, Roma! Neviena nav. Iegāju teritorijā, tur vilku suns un vēl viens mazāks. Neviena nav. Aizskrēju uz ciematu. Satiku vienu puišeli, tur sēdēja. Es viņam saku, lai zvana ugunsdzēsējiem. Viņš izsauca,” par notikušo stāsta kaimiņiene Svetlana.

Kamēr glābēji bija ceļā uz adresi, Svetlana mēģināja dzēst ugunsgrēku pašas spēkiem. Pēc brīža caur dūmu mutuļiem sieviete ieraudzīja kāda cilvēka siluetu. No degošās mājas izskrēja tās saimnieks manāmā alkohola reibumā un bez apģērba.

“Viņš, piedodiet, pliks. Es tur nāku, viņš kā no mātes miesām nācis. Staigā ar pliku krāniņu. Es viņam prasu: Kur tu biji? Es taču kliedzu. Ugunsgrēks jau tur,” notikumus atceras Svetlana.

Iespējams, ja tuvumā nebūtu modrās kaimiņienes, tad šīs ugunsgrēks beigtos ar pavisam bēdīgām sekām. Bet laikam neviens tā arī nenovērtēs Svetlanas drosmīgos centienus palīdzēt. Neadekvātais vīrietis bija vienaldzīgs gan par ugunsgrēku, gan savu paskatu. Kad ierādās ugunsdzēsēji, viņš vienkārši pazuda. Glābēji notikuma vietā pavadīja nepilnu stundu, un, kad liesmas bija pilnībā nodzēstas, – devās prom.