Nevērīgi izlaistīts degšķidrums beidzas ar nelaimi: vīrietis, kurinot grilu, gūst 55% ķermeņa apdegumu

2 komentāri
Nevērīgi izlaistīts degšķidrums beidzas ar nelaimi: vīrietis, kurinot grilu, gūst 55% ķermeņa apdegumu
DZINNIK DARIUS / SCANPIX

Atpūtu pie dabas un mēģinājumu grilēt gaļu kāds vīrietis no Daugavgrīvas tagad atcerēsies ļoti ilgi. Viņam priekšā vismaz pusgadu ilga vai pat vēl ilgāka apdegumu ārstēšana.

Pie garāžu kooperatīva Daugavgrīvā, Lēpju ielā, otrdien kāds vīrietis grasījās grilēt gaļu, taču pie maltītes tā arī netika. Grila iekurināšana izvērtās lielā nelaimē. Pa malu malām nevērīgi izlaistītajam degšķidrumam pielaižot uguni, tas strauji uzliesmoja un piknika rīkotājs guva 55% ķermeņa apdegumu.

Lai arī vīrietis pats spēja apdzēst liesmas uz sava ķermeņa, mediķu izsaukšanai bija nepieciešama pirmā pretimnācēja palīdzība.

Mediķi saka, – varbūt ne tik plaši, bet tomēr smagi apdegumi tiek reģistrēti ik nedēļu. Cilvēki bieži vien nesaprot, ka termiski gūts ievainojums ir viens no smagākajiem, kāds vien iespējams. Pat cienījama vecuma cilvēki reizēm neaizdomājas, cik bīstama var būt saskare ar uguni.

Ja kurināt uguni un degšķidrums uzreiz neaizdegas, nevajadzētu tuvināt seju grilam vai krāsnij, lai papūstu uz jau gruzdošas avīzes, oglēm vai malkas. Degšķidrums, visticamāk, ir iesūcies kurināmajā un to vēlreiz uzmanīgi jāmēģina aizdedzināt.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā