“Nevar to visu vēl apjēgt…” Postošs ugunsgrēks iznīcina ģimenes māju

6 komentāri
“Nevar to visu vēl apjēgt…” Postošs ugunsgrēks iznīcina ģimenes māju
Ekrānšāviņš/Degpunktā

Raidījuma “Degpunktā” palīdzību lūdz Sarmīte un viņas ģimene no Dzērbenes pagasta Vecpiebalgas pusē. Viņu mitekli iznīcinājis postošs ugunsgrēks.

Sirmā kundze stāsta, ka vēl nav precīzi noskaidrots, kāpēc ēka aizdegusies, taču namā intensīvi ritēja remontdarbi. Istabā, kurā sākās degšana, agrāk dzīvoja viņas nelaiķa dēls. Sarmīte uzskata, ka sakritība ir biedējoši skumja.

Šobrīd šķūnis ir vienīgā vieta, kur iespējams nakšņot – viņas ģimenes nams vairs nav apdzīvojams. Sirmā kundze atceras, ka liktenīgajā dienā, brīdī, kad ugunsgrēks jau ritēja pilnā sparā, un jumts dega atklātās liesmās, ugunsdzēsēju ekipāžas vēl tikai devās ceļā uz izsaukumu.

“Kamēr gaidījām ugunsdzēsējus bija pagājusi jau…es nezinu – man liekas, ka mūžība. Pusstunda, četrdesmit minūtes vismaz. Kamēr no Cēsīm atbrauc, paiet laiks. Es nezinu, es laiku neuzņēmu, man laika izjūtas nebija tajā mirklī,” stāsta Sarmīte.

Kad pēc aptuveni 40 minūtēm ieradās ugunsdzēsēji, sākās dzēšanas darbi. Sieviete ar savu mobilo telefonu ugunsgrēku nofotografēja tad, kad tas jau bija lokalizēts, jo brīžos pirms tam pārāk stipri trīcēja rokas. Ūdens bija pieejams netālu plūstošajā upītē, taču tā drīz vien izsmelta.

Kundze stāsta, ka šis gads bijis grūts. Neilgi pēc tam, kad viņas vecākais dēls gāja bojā, ugunsgrēks izcēlās tieši tajā istabā, kurā viņš agrāk dzīvoja.

“Nevar to visu vēl tā īsti apjēgt. Mani šogad dzīve liek uz pārbaudījumu. Ziemā dēls pēkšņi nomira. Un taisni no viņa istabas sākās degšana…” stāsta sieviete.

Ugunsgrēks izcēlies no elektrības sadalītāja, kas atradās istabā.

Remontdarbus ģimenes mājai veica ugunsdzēsēji, kuri palīdzēja ievilkt elektrību. Nelaimīgās dienas rītā kāds no strādniekiem netīšām ieurbis elektrības vadā, kas mājai izsita korķus.

Sarmīte stāsta: “To sataisījām un viss jau bija kārtībā. Tas bija pēcpusdienā. Bet tad nodzisa vēlreiz mums elektrība…”

Vasarā, kad naktis ir siltas, Sarmīte paliks tepat, lai pieskatītu mājlopus. Doties uz pagasta piešķirto pagaidu mitekli nevar – saimniecei katru rītu un vakaru jāslauc govs. Tikmēr viņas jaunākais dēls vada uzkopšanas darbus, vedot prom pāri palikušos gruvešus un pagales, kas agrāk bija viņa ģimenes mājvieta.

Ikviens var palīdzēt ģimenei atkal nostāties uz kājām, zvanot pa tālruni 90067088. Viena zvana maksa ir 1,42 eiro.

Video: Postošs ugunsgrēks iznīcina ģimenes māju

 

6 komentāri