Nenodzēsts izsmēķis “ielido” balkonā un izraisa ugunsgrēku daudzdzīvokļu mājā

Pievienot komentāru
Nenodzēsts izsmēķis “ielido” balkonā un izraisa ugunsgrēku daudzdzīvokļu mājā

Ceturtdien, 16. maijā, ugunsdzēsēji cīnījās ar liesmām daudzdzīvokļu namā Rīgā, Juglas mikrorajonā, kur kāds smēķētājs nenodzēsa izsmēķi un aizdedzināja otrā stāva balkonu.

Pēc šīs dienas atgadījuma daudzdzīvokļu namā Vangažu ielā 35 atklājušās vairākas problēmas, kas līdz šim bija slēpušās iedzīvotāju ikdienas rutīnā. Kāds neuzmanīgs nama iedzīvotājs no sava dzīvokļa loga izmetis nenodzēstu izsmēķi. Cigarete piezemējusies nevis uz asfalta, bet ielidojusi otrā stāva koplietošanas balkonā. Tā kā telpa, kur nonācis izsmēķis, bijusi piekrauta ar sadzīves mantām, – izcēlies ugunsgrēks.

Ogles sākušas gruzdēt un vēlāk aizdedzinājušas pārējās uz balkona atstātas sadzīves mantas. Ko nelāgu pamanījuši sestā stāva iedzīvotāji, kuri nekavējoties izsaukuši ugunsdzēsējus. Ņemot vērā ēkas specifiku, glābēji uz notikuma vietu atbraukuši piecu ekipāžu sastāvā.

Kad pie nama pieripojusi pirmā ugunsdzēsēju autocisterna, atklājusies otra šīs ēkas iedzīvotāju problēma, – kāds automašīnas “Audi” īpašnieks nolicis savu auto tieši zem zīmes, kur skaidri un gaiši rakstīts – “piebrauktuve ugunsdzēsības transportam”. Ar to viņš nobloķējis piekļuvi glābēju autokāpnēm.

Pēc liesmu likvidēšanas glābēji sākuši vēdināt telpas un pārbaudījuši blakus esošus dzīvokļus. Vienā no tiem vīri iekļuvuši, atspiežot logu, jo bijušas aizdomas, ka telpās atradies kāds cilvēks bezpalīdzīga stāvoklī. Par laimi, informācija nav apstiprinājusies.