“Ņēmām ūdeni un ar spaiņiem nesām”‘; Ulbrokā, spītējot līdzcilvēku centieniem ko glābt, uguns noposta dārza māju

Pievienot komentāru

Ulbrokā, spītējot līdzcilvēku centieniem ko glābt, uguns nopostījusi kādas kundzes dārza māju.

Ap četriem pēcpusdienā Ulbrokā kādā mazdārziņu pudurī bija aizdedzies viens no namiņiem un līdzcilvēki, kā arī tobrīd nejauši garāmbraucošie vietējie policisti vēl pirms glābēju ierašanās bija ķērušies pie liesmu dzēšanas. Neatkarīgi no apkārtējo centieniem uguni pašu spēkiem gan nav izdevies apturēt. Par laimi, drīz vien tālumā atskanējušas sirēnu skaņas.

Brīdī, kad ugunsdzēsēji ķeras pie lietas, apkārtējie var nedaudz uzelpot un man izdodas aprunāties ar vienu no atsaucīgajiem garāmgājējiem, kurš iepriekš bija redzams, darot visu, kas bija viņa spēkos, lai glābtu kāda svešinieka īpašumu.

“Gāju gar ceļu, redzu ka deg šķūnis. Uzreiz skrēju palīdzēt. Nezinu, kā tas viss bija sācies, kad gāju garām, viss jau bija pilnās liesmās. Bet mājiņā, šķiet, neviena nebija,” stāsta Artūrs.

Turpat dārziņos raidījums “Degpunktā” sastop arī Robertu – kāda blakus dārziņa saimnieku, kurš viens no pirmajiem pamanījis nelaimi un pats arī zvanījis 112.

“Es zvanīju, bet, kamēr tai meitenei iestāsta ceļu. Stāsta vai nestāsta viņa 10 reizes man pārprasa. Beigās saprata, tāpēc ugunsdzēsēji ir šeit. Pirms tam ņēmām no kaimiņa ūdeni un ar spaiņiem nesām tai būdai virsū. Jo tai lielajai jau vairs nebija nozīmes, galvenais, lai neaizdegas kaimiņa,” stāsta Pēteris.

Liesmu apslāpēšanai bija nepieciešamas vien dažas minūtes. Diemžēl kopā ar tām no zemes virsas būtībā izgaisis arī nelielais koka namiņš. Tāpat kā citos ugunsgrēkos, arī šīs nelaimes iemeslu noskaidrošana uzticēta Valsts policijas darbiniekiem.