Negaisa postījumu sekas: VUGD saņēmis vairākus desmitus izsaukumu, dzēsti arī zibens izraisīti ugunsgrēki

Pievienot komentāru
Negaisa postījumu sekas: VUGD saņēmis vairākus desmitus izsaukumu, dzēsti arī zibens izraisīti ugunsgrēki
Ilustratīvs foto. (EDIJS PĀLENS, LETA)

Saistībā ar negaisa radītajiem postījumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pagājušajā diennaktī saņēmis vairāk nekā 50 izsaukumu, turklāt dzēsti arī ugunsgrēki, kurus, visticamāk, izraisījuši zibens spērieni.

Kā aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece, visvairāk ar negaisu saistīto izsaukumu bija par nolūzušiem kokiem, kas uzkrituši uz ceļa braucamās daļas, bet bija arī pāris izsaukumi par to, ka koki nolūzuši un uzkrituši uz dzīvojamās mājas jumtiem un automašīnām.

Lasi vēl: Izrauti koki ar visām saknēm, izpostīti pagalmi – pēc spēcīgā negaisa atklājas apokaliptiski skati

Visvairāk ar negaisa postījumiem saistīto izsaukumu – 19 – tika saņemti Tukumā un Tukuma novadā.

Naktī Jaunpiebalgas novadā koks bija uzkritis uz dzīvojamā vagoniņa, iespiežot tajā cilvēkus – pirms VUGD ierašanās no šā treilera saviem spēkiem bija izkļuvis laukā viens cilvēks, bet otru, izmantojot hidrauliskos instrumentus un augstspiediena spilvenu, atbrīvoja ugunsdzēsēji glābēji. Abi cilvēki tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

Visticamāk, zibens izlādes rezultātā otrdien izcēlās seši ugunsgrēki Vidzemes pusē – Saulkrastu novadā dzīvojamā mājā dega elektrības vadi, Rūjienas novadā dega elektrības transformators, Raunas novadā dega saimniecības ēka 450 kvadrātmetru platībā, Alūksnes novadā dega koka dobums, Burtnieku novadā dega elektrības vadi, bet Pārgaujas novadā dega elektrolīnijas balsts.

VUGD atgādina, ka, ja pērkona negaiss vai spēcīgais vējš rada postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.