Neapdomīgs kaimiņš liek mājas iedzīvotājiem nepārtraukti dzīvot paniskās bailēs

0 Komentāru

Ādažu apkaimē pagājušajā naktī kāds vīrietis, iespējams, alkohola reibumā, izraisīja ugunsgrēku. Kaimiņi stāsta, ka dzīvot ar viņu vienā ēkā ir “kā uz pulvera mucas”, jo šī nav pirmā reize, kad kaimiņš kaut ko aizdedzina. Šoreiz mitekļa saimnieks nokļuva slimnīcā, stāsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

22. novembrī kāds 63 gadus vecs Ādažu pagasta iedzīvotājs pie sevis dzīvoklī uzņēma vairākas paziņas, ar kurām kopā lietoja alkoholiskos dzērienus. Kaimiņi dzirdēja ballītes skaņas pa dienu, bet vakarā rosība noklusa.

Kāda jauna sieviete, kura dzīvo stāvu augstāk, plkst. 23.30 sajuta nepatīkamu sviluma smaku. Neviens no uzstādītajiem dūmu detektoriem neesot pīkstējis. Pateicoties kaimiņienes ožai, ugunsdzēsēju brigāde laikus varēja uzsākt dzēšanas darbus.

“Tā kā platība bija maza, viens kvadrātmetrs, dega sadzīves priekšmeti. Nekādu īpašu apgrūtinājumu vai kaut kā tamlīdzīga izsaukumā nebija,” norāda policijā.

Visticamāk, vīrietis bija smēķējis iekštelpās un nenodzēstā cigarete tika nomesta, kur pagadās. Degošā dzīvokļa īpašnieks neesot reaģējis uz saucieniem. Viņu nācās gluži vai pierunāt glābties no dūmiem un liesmām.

Blakus mājas iedzīvotājs Oļegs stāsta, ka arī viņa ēkā dzīvo ļaudis, kas kopējo drošības sajūtu nomāc. Pirms vairākiem gadiem tika piedzīvots ugunsgrēks, kura izcelšanās iemesls bija līdzīgs.

“Iznācu no istabas, atvēru aizkarus, tā jau bija vakara puse. Atvēru aizkarus, paskatījos uz ielu, bet neko nevarēja redzēt, jo viss dūmos. [Vai bija daudz dūmu? – red.] Ļoti daudz, tādi balti. Ceļu nevarēja nemaz saskatīt,” atminas Oļegs.

Lai arī degšanas platība vakardienas ugunsgrēkā nebija liela un situācija nebija tik sarežģīta, lai sekmīgi glābtos, mitekļa saimnieka stāvoklis tomēr noveda līdz tam, ka palīgā nācās saukt mediķus. Vīrietis saindējās ar dūmiem un tika nogādāts slimnīcā.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa

Praktiskās nodarbības beidzas ar avāriju: negadījumā Zaķusalā iekļuvis autoskolas "mācībnieks"

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā