“Nav ne elektrības, ne ūdens, visi logi izdauzīti!” Aicina palīdzēt ģimenei atjaunot ugunsgrēkā cietušo māju

0 Komentāru
“Nav ne elektrības, ne ūdens, visi logi izdauzīti!” Aicina palīdzēt ģimenei atjaunot ugunsgrēkā cietušo māju

Kāda Jūrmalas pusē dzīvojoša ģimene vēlas lūgt iedzīvotāju palīdzību atjaunot nule izdegušo istabu mājas otrajā stāvā.

Juris, kurš agrāk ēkā dzīvoja kopā ar savu 79 gadus veco mammu Valentīnu, remontdarbus vēlas uzsākt pēc iespējas ātrāk, taču tam trūkst nepieciešamo izejmateriālu. Tikmēr Valentīna, cenšoties pati saviem spēkiem apdzēst ugunsgrēku, smagi cieta un atrodas slimnīcā.

79 gadus vecā Valentīna kopā ar dēlu Juriju dzīvoja privātmājā Priedainē līdz brīdim, kad ģimenes māju piemeklēja nelaime. Jurijs jau iepriekš zināja, ka mammai ļaut dzīvot vienatnē nav droši, tāpēc viņš apsaimniekoja ēku pats saviem spēkiem. Dienā, kad otro stāvu piemeklēja ugunsgrēks, Jurijs vēl bija darbā un nekādi nebija spējīgs palīdzēt mammai, kura nespēja izkļūt drošībā.

“Nācu mājās no darba, un te jau stāvēja ātrā palīdzība un ugunsdzēsēji. Nedomāju, ka pie mums kas atgadījies, neviens jau tā nekad nedomā, bet tomēr izrādījās, ka ugunsgrēks ir pie mums. Mamma bija mājās. Šogad viņai paliks 80 gadu. Viņa bija stipri cietusi. Ziniet, tā ir tā paaudze, kas paši pieraduši tikt ar visu galā. Viņu aizveda uz intensīvo terapiju. It kā kļūst labāk, stāvoklis stabilizējas, bet seja un rokas ir apdegušas,” stāsta Jurijs.

Jurijs joprojām nezina, kādos apstākļos izcēlās ugunsgrēks, jo ārsti pagaidām nevienam neļauj cietušo apciemot. Viņš uzskata, ka vainīga bija kāda nomaldījusies dzirkstele, kas koka mājā ātri atrada, kur iemesties.

Sievietei slimnīcā diagnosticēta arī pneimonija, kuru viņas vecumā ārstēt būs ilgs un grūts process. Šobrīd ģimene cenšas izveidot plānu, kā mājas otro stāvu atkal padarīt apdzīvojamu. Telpa, kurā tika kurināta krāsns, ir izdegusi un to ar steigu jāatjauno.

“Kamēr mamma vēl slimnīcā, nezinu, vai es paspēšu te visu sakārtot. Šeit nav ne elektrības, ne ūdens, visi logi izdauzīti. Kaut kā jau situāciju risināsim, radinieki arī palīdz, bet, protams, ilgstoši nevarēs mammu pie citiem izmitināt, pašam arī kaut kas jāizdomā,” saka Jurijs.

Ja kādam ir iespēja ģimenei palīdzēt ar jebkādiem būvmateriāliem, kas noderētu remontdarbu veikšanai, varat sazināties ar organizāciju “Pēcugunsgrēka.lv” vai arī zvanot ģimenei uz tālruņa numuru 26798182 (Jurijs).

0 Komentāru