Milzu liesmu mēles pārņēmušas kādu dzīvokli Ķengaragā! Vairāki cilvēki cietuši

0 Komentāru
Milzu liesmu mēles pārņēmušas kādu dzīvokli Ķengaragā! Vairāki cilvēki cietuši

Otrdien, 8. janvārī, milzu liesmu mēles izpostījušas kādu dzīvokli Ķengaragā, bet vairāki desmiti iedzīvotāju bijuši spiesti glābties, kā nu spējuši. Cits no briesmām izmucis pats, citus ar elpošanas maskām izglābuši ugunsdzēsēji, bet dažiem nācies mitekļus pamest, izkāpjot caur logu pa ugunsdzēsēju trepēm.

Pirmais zvans par nelaimi četrstāvu namā Prūšu ielā operatīvos dienestus sasniedzis plkst. 19.47. Iedzīvotāji ziņoja par dūmiem, kas nākot no kāda trešā stāva dzīvokļa. Kamēr ugunsdzēsēji traukušies uz notikuma vietu, dūmi iespiedušies arī citos mitekļos un augšējo stāvu iedzīvotāji viens pēc otra atskārtuši, ka ēkā izcēlies ugunsgrēks.

Vēl pirms operatīvo dienestu ierašanās saviem spēkiem no ēkas evakuējušies 15 cilvēki. Vēl 19 iedzīvotājiem piedūmotās telpas izdevies pamest tikai ar ugunsdzēsēju palīdzību.

Ugunsdzēsēji glābšanas darbos izmantojuši elpošanas maskas, kā arī evakuēja iedzīvotājus ar autokāpņu palīdzību. Pieciem no izglābtajiem pēc pārdzīvotā bija nepieciešama mediķu palīdzība, bet trīs cietušie nogādāti slimnīcā. Tāpat notikuma vietā sniegta palīdzība arī kādam ugunsdzēsējam, kurš pēc paviesošanās neatliekamās medicīniskās palīdzības busiņā varējis turpināt darbu. Lai arī ugunsnelaimes izcelšanās iemeslu noskaidrošana uzticēta Valsts policijai, vietējie lēš, ka notikušajā vainojams pats dzīvokļa iemītnieks. To apstiprina arī kādas kundzes stāsts. Viņa viena no pirmajām pamanījusi notiekošo.

“Kāpu pa trepēm un sajutu dūmus…Un viņš guļ, mums tur trešajā stāvā ir soliņš, viņš guļ pie tā soliņa zemē, pilnīgi nekāds. Es vaicāju, kas noticis, bet viņš saka, ka tur dūmi. Paskatījos, tur dūmi, smaka. Es uzreiz zvanīju policijai… Viņiem par elektrību ir 6000 eiro liels parāds. Viņi tur kā kurmji, bez gaismas dzīvo. Un viņš tur visu laiku pīpē un dzer,” stāsta mājas iedzīvotāja Lidija.

Apkārtējo centieni vēl ko glābt nav paglābuši nelielo mitekli, un liesmas to pilnībā izpostījušas. Plkst. 20.37 šo paaugstinātās bīstamības ugunsgrēku izdevies likvidēt, bet īsi pēc plkst. 23.00 tas pilnībā likvidēts. Ugunsdzēsēji fiksējuši, ka liesmas kopā plosījušās 35 kvadrātmetru platībā. Tā kā ugunsgrēka likvidēšanas laikā izlietais ūdens sabojājis ne vienu vien mitekli, pēc notikušā vairāki mājas iedzīvotāji izmitināti pašvaldības mitekļos.

0 Komentāru