“Mēs brīdinājām, ka būs bēda!” Ugunsgrēkā Berģos nomirst māte, bet blakus istabā izdzīvo piedzēries dēls

4 komentāri
“Mēs brīdinājām, ka būs bēda!” Ugunsgrēkā Berģos nomirst māte, bet blakus istabā izdzīvo piedzēries dēls

Ugunsgrēks, kas laupīja aptuveni 70 gadus vecas sievietes dzīvību, esot bijis paredzams. Apkārtējie cilvēki zināja, kādos apstākļos dzīvo sirmā kundze, un bija pārliecināti, ka viņa nav spējīga parūpēties par savu drošību.

Trešdien ap plkst. 22.00 kaimiņi sajuta indīgos dūmus, kas ātri vien pārņēma visu daudzdzīvokļu māju.

“Visur dūmi. Tur nebija uguns, tur bija dūmi. Ātri izsaucām ugunsdzēsējus, viņi atbrauca ātri, sāka dzēst. Kad sākās degšana, viņa bija aizrāpojusi starp vannas istabu un koridoru. Viņa bija paspējusi aizrāpot gandrīz līdz durvīm, un laikam tur arī zaudēja samaņu,” notikušo atstāsta kaimiņiene Ļena.

Sirmā kundze dzīvoja kopā ar 46 gadus veco dēlu, kurš, pēc kaimiņienes stāstītā, iztērēja visu mammas pensiju 260 eiro apmērā grādīgajos dzērienos. Arī viņš bija zaudējis samaņu. “Dēlu atrada otrā istabā, viņš bija piedzēries, durvis bija aizvērtas, un laikam arī tāpēc viņš izdzīvoja, pateicoties tam, vēl būs toksikoloģija no Gaiļezera slimnīcas,” turpina kaimiņiene.

Sirmā kundze dzīvojusi bez elektrības un apkures, jo tam nepietika līdzekļu. Lai dzīvoklī būtu gaisma, viņa dedzinājusi svecītes, un viena no tām izraisīja ugunsgrēku. Ļena bija ziņojusi aprūpes dienestiem par kaimiņienes dzīves apstākļiem, taču neviens nebija spējīgs palīdzēt.

Ļena
kaimiņiene

Pirms piecām dienām mēs izsaucām Vidzemes priekšpilsētas sociālo dienestu, lūdzamies, lai to vecmāmiņu paņem uz pansionātu.

“Degpunktā”: Un viņi neko?

Viņi saka, ka bez viņas piekrišanas nevaram, mēs jau zinājām, ka būs nelaime, ka cilvēka vairs nebūs. Mēs zinājām, kā tāda situācija šeit izveidosies, ka viņš ir alkoholiķis, ka nav elektrības, nav ēdamais, nav gāze, nav apkure, ka viņa ir badā.

Kaimiņi pensionārei katru dienu nesuši ēdienu un ūdeni, taču arī to piesavinājies sievietes dēls. “Cilvēku vajadzēja izolēt no tāda dēla,” uzskata kaimiņiene.

Kaimiņienei arī nācās bezpalīdzīgi noskatīties, kā – sākumā ugunsdzēsēji un pēc tam mediķi – cenšas atdzīvināt sirmgalvi, taču velti. “Viņa nomira, tā arī nenākusi pie samaņas, nevarēja viņi neko izdarīt, viņi centās, mēs redzējām, viņi centās, ugunsdzēsēji bija malači.”

Ļena ir sašutusi un uzskata, ka sociālajiem dienestiem ir raksturīgi risināt problēmas tikai tad, kad nelaime jau notikusi, un šoreiz šī vilcināšanās prasīja sirmās kundzes dzīvību.

4 komentāri