“Mēģināja izkļūt, bet nav varējis…” Traģisks ugunsgrēks Taurenē laupa dzīvību kādam māksliniekam

1 komentārs
“Mēģināja izkļūt, bet nav varējis…” Traģisks ugunsgrēks Taurenē laupa dzīvību kādam māksliniekam
Ekrānšāviņš / Degpunktā

Naktī uz pirmdienu, 6. augustu, Vecpiebalgas novadā ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks.

61 gadu vecais mākslinieks savā lauku mājā atradās viens, un apkārtnes kaimiņi liesmas pamanīja brīdī, kad ēka jau dega pilnā 150 kvadrātmetru platībā. Aculiecinieki akcentē, – brīdī, kad ieradās glābēji, vairs nekas nebija glābjams, un pie visa vainīgs viens vienīgs nenodzēsts izsmēķis.

No lauku viensētas “Lejas Kauliņi” Taurenes pagastā pāri palicis tikai skurstenis, ēkas pamati un pāris apdegušas mēbeles. Ugunsdzēsēji darbu beidza pirmdienas rītā, plkst. 7.00, izceļot mājas saimnieku Valdi no gruvešiem mirušu. Kā stāsta Valda kaimiņi, glābēji izsaukti brīdī, kad ēkai jau bija iebrucis jumts, un tā dega atklātās liesmās.

“Sākumā likās, ka lietus. Bet sapratu, ka skaņa ir cita. Piegāju pie loga – visa pamale gaiša, dzirksteles skrien gaisā. Izgājām ārā, skatāmies – mašīnas brauc. Domājām, izsaukti ugunsdzēsēji, bet tie bija mūsu kaimiņi. Taisni nejauši brauca garām tajā brīdī un izsauca ugunsdzēsējus. Atbrauca “ātrie”, atbrauca ugunsdzēsēji, bet jau izsaukšanas mirklī māja bija liesmās. Tur viss totāli dega, nebija vairs variantu,” stāsta aculiecinieks Pēteris.

Savukārt vēl kāda kaimiņiene stāsta: “Iznācu ārā, domāju, ka krusa – pakšķ un pakšķ. Bet nu skatos – krusa nav, bet kaut kas jau pakšķ. Aizgāju uz istabu, tad bija tādi blīkšķi…”

Kaimiņu šajā apkārtnē nav daudz, tāpēc izsaukums bijis novēlots. Kad kāds beidzot pamanīja liesmas, Valda dzīvība jau bija zudusi.

“Viņš mēģinājis izkļūt, bet nav varējis. Droši vien tie dūmi apdullināja. Grūti laikam ir izkļūst tad, kad kaut kas deg un piedūmo,” min kaimiņiene.

Valdis bija mākslinieks, kā arī “vasarnieks” – kaimiņi stāsta, ka laukos gleznotājs dzīvoja tikai vasarā un pārsvarā mitinājies Rīgā. Tiesa, apkārtējie apgalvo, ka pēdējā laikā cīņā ar alkoholismu Valdis zaudēja.

Valdis bija 61 gadu vecs pensionārs un Latvijas radošās savienības padomes biedrs. Kad sākās ugunsgrēks, vīrietis mājās esot atradies viens.

Sirmais kungs nesen kā zaudējis autovadītāja apliecību. Kā stāsta kaimiņiene, pārsvarā manīts tikai vienatnē. Traģiskā nelaimes gadījuma pēdas liecina, ka liesmas izcēlušās viesistabā. Ugunsgrēka iemeslu šobrīd skaidro Valsts policija.

Video: traģisks ugunsgrēks Taurenē laupa dzīvību kādam māksliniekam

1 komentārs