Mēdza krāsnī kurināt plastmasas pudeles: ugunsgrēkā Grobiņas novadā dzīvību zaudē sirmgalvis un viņa mājdzīvnieki

Pievienot komentāru
Mēdza krāsnī kurināt plastmasas pudeles: ugunsgrēkā Grobiņas novadā dzīvību zaudē sirmgalvis un viņa mājdzīvnieki
EKRĀNUZŅĒNUMS

Grobiņas novadā, privātmājā, ignorējot vairākkārtējus radinieku aizrādījumus par to, ka malkas vietā krāsnī kurināt plastmasas pūdeles nedrīkst, kāds pensionārs izraisa ugunsgrēku. Diemžēl ar traģisku iznākumu.

Gundegas un viņas ģimenes locekļi pie nopostītās mājas salikuši ziedus, pieminot tēvu, kura dzīvību laupīja ugunsgrēks. 75 gadus vecais vīrs liktenīgajā naktī namā bija viens un visdrīzāk jau gulēja, kad vienā no istabām notika uzliesmojums. Īpašums atrodas nepilnu divu kilometru attālumā no Grobiņa centra, tāpēc nakts melnumā neviens no apkārtnes iedzīvotājiem degšanu uzreiz nepamanīja. Palīdzība meklēta tikai tad, kad koka ēku un jumtu jau plosīja atklāta liesma.

Uz radinieku aizrādījumiem sirmais kungs nekad nebija reaģējis. Gundega piebilst, ka tieši tas pats attiecās arī uz dūmu detektoru uzstādīšanu mājvietā. Dažās istabās tas esot bijis piestiprināts pie griestiem, taču tieši tēva guļamistabā trauksmes ierīces nebija. Ugunsdzēsēji, kuri īpašumā pavadīja vairākās stundas, namu daļēji nosargāja no iznīcības, taču neraugoties uz pašaizliedzīgo darbu, uguns ēku izpostīja pamatīgi. Izdega nesošās konstrukcijas, tāpēc telpās šobrīd atrasties nav droši. Nams nebija apdrošināts un šobrīd īpašuma tālākais liktenis nav zināms.

Finansiālu palīdzību Gundegas saimei piedāvājusi vietējā pašvaldība, turklāt darba kolēģi un draugi sievietei sniedza morālu atbalstu. Arī jūs variet palīdzēt bēdu sagrautajiem cilvēkiem, jo labdarības organizācijai Pēcugunsgrēka.lv ir atvērusi ziedojumu tālruņus. Piezvanot uz numuru 90203909, jūs dāvāsiet Gundegas ģimenei vienu eiro un piecdesmit centus, lai ziedotu lielāku summu, proti četrus eiro un divdesmit septiņus centus, jāzvana uz numuru 90006860.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā