“Māmiņas ar bērniem jau mantas sakravāja, jo liesmas tuvojās mājai”; Torņakalnā dzēsts bīstams šķūnīšu ugunsgrēks

Pievienot komentāru

Velosipēdus, bērnu ratus, makšķerēšanas inventāru un daudzas citas vērtīgas mantas, kas glabājušās piemājas šķūnīšos, ugunsgrēkā sadeguši Torņakalnā. Pastāvējuši arī liesmu pārmešanās draudi uz dzīvojamo māju, tāpēc iedzīvotāji ugunsnelaimi vērojuši pilnā gatavībā evakuēties.

Friča Brīvzemnieka ielā dzīvojošie nakts vidū bija spiesti saukt glābējus. Pagalmā deguši vairāki šķūņi, kuros vietējie glabājuši sadzīves mantas. Uguns plosījās vairāku metru augstumā un apdraudēja blakus esošo daudzdzīvokļu māju. Daļa no tajā mītošiem gulēja saldā miegā, nemaz nenojaušot par tuvojošos nelaimi. Tie, kas jau bija nomodā, skrēja apziņot pārējos.

“Šeit dega no četriem. Kaimiņi paši sacēla trauksmi. Primārais sāka klauvēt tiem, kam stāvēja automašīnas šeit, jo pēc piecām minūtēm arī mašīnas būtu aizdegušās. Māmiņas ar bērniem jau vēroja pa logu visu, bija mantas sakravājušas, jo liesmas tuvojās mājai,” stāsta vietējā iedzīvotāja Liene.

Notikuma vietā glābējiem darba netrūka. Sākotnēji vīriem bija jāpārmeklē šķūņi un jāpārliecinās, ka tajos nav neviena cilvēka, kā arī jāsargā blakusesošās mājas un, protams, jālikvidē ugunsgrēka perēklis. Pēc vairākām stundām liesmas apdzēstas, bet diemžēl no saimniecības ēkām un tajās glabātajām mantām pāri nepalika nekas.

“Man zināmās preces bija jauni velosipēdi, bērnu ratiņi, ziemas riepas, makšķerēšanas inventārs, ziemas krājumi, malka. Instrumenti bija, pat trimmeris vienam kaimiņam iekšā,” stāsta Liene.

Vietējie stāsta, ka liesmas sākotnēji parādījušās kādā no vidējiem šķūņiem un pēcāk izplatījās. Noliktavās nebija ievilkta elektrība, kas rada pamatotas aizdomas, ka kāds tos nosvilinājis tīšām. Ļaudis piebilst, ka pastrādāt noziegumu varēja vietējie huligāni, kas salīdzinoši nesen Friča Brīvzemnieka ielas apkaimē vairākām automašīnām sabojājuši spoguļus.