Maltītes pagatavošanai iekurinot ugunskuru, Bolderājas iedzīvotājs dzīvoklī izraisa bīstamu ugunsnelaimi

1 komentārs

Kāda daudzdzīvokļu nama Bolderājā iedzīvotājs, ignorējot teju visas drošības normas, savā dzīvoklī iekurināja ugunskuru un radīja briesmas sev un apkārtējiem, vēsta “Degpunktā”.

Diemžēl kaimiņus neizvēlas, un, ja tomēr gadījies aiz sava dzīvokļa sienas sadzīvot ar kādu problemātisku kungu, tad nepatikšanas ir ilgas. Šis stāsts ir tieši par tādu situāciju, kad iedzīvotājs, ignorējot teju visas drošības normas un pakļaujot sevi un apkārtējos riskam, savā istabā iekurināja ugunskuru un izraisīja pamatīgu ugunsgrēku.

Annas dzīvoklis atrodas attiecīgā nama trešajā stāvā, tieši zem izdegušā mitekļa. Pēc brīvdienās piedzīvotās ugunsnelaimes un glābšanas darbiem no griestiem vēl pil ūdens, tāpēc istabās saliktas bļodas un spaiņi. Annas kundzei sirds ir pilna, viņa stāsta, ka bijusi jau nojauta, ka gaidāms ugunsgrēks ar visām no tā izrietošajām sekām. Tagad dažās istabās jāmaina grīda, jādomā par jaunām tapetēm.

Par laimi, dzīvoklis ir apdrošināts, lēmumu iegādāties polisi kundze pieņēmusi pirms gada, kad problemātiskais kaimiņš, aktivizējies – dažas reizes applūdinājis apakšējos mitekļus.

Anna, trešā stāva iedzīvotāja

“No griestiem tā lija. Šajā istabā dīvāns ir slapjš. Viss ir slapjš. Bļoda tur joprojām stāv, jo pilina, pilina un pilina. Šausmas. Viņš tur aizdedzināja avīzes, iekurināja ugunskuru, lai pagatavotu desas vai ko tādu. Viņš ir slims cilvēks. Jau kuro gadu ar viņu cīnāmies.”

Pirms glābēju ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās desmit cilvēku, taču vīrieti, kas saimniekoja degušajā miteklī, nācās glābt. Apkārtējie norāda, ka brīdī, kad vīrieti pa kāpņutelpas durvīm izveda policisti, viņš bija smaidīgs un vizuāli nekas neliecināja par to, ka viņš būtu saelpojies dūmus vai guvis apdegumus. Tomēr dedzinātājs nonāca ārstu aprūpē un vēlāk tika aizvests uz slimnīcu.

Iedzīvotāja

“Viņu savāca. Vispār viņu ņēma divas reizes. Sākumā palaida, bet vakar atkal atbrauca ātrā palīdzība un atkal savāca. Šodien no rīta man sētniece teica, ka viņš jau sēdēja pie kāpņutelpas. Viņam nav durvju čipa. Viņš visiem iedzīvotājiem zvanās pa namruni. Viņš staigā pa visu Bolderāju. Uzvedas agresīvi, lamājas. Ja viņam kaut ko aizrādīs, viņš var uzbrukt. Bet, ja cilvēks slimo ar šizofrēniju, ir skaidra lieta, ka dienestiem ar viņu kaut kas jādara. Sociālais dienests pateica, ka nevarot bez viņa piekrišanas neko darīt. Ja viņš pats piekritīs braukt, tad jā. Viņš ir bīstams sabiedrībai. Šodien viņš šo izdarīja, rīt varbūt vēl ko izdarīs. Šausmas, mēs dzīvojam kā uz pulvermucas.

Zvērināts advokāts Jānis Berovskis norāda, – ja iedzīvotājiem ir sajūta, ka viņu dzīvības ir apdraudētas un ir pārliecība, ka šāda situācija var novest pie kādas traģēdijas, cilvēkiem ir tiesības pret problemātisko kaimiņu ierosināt lietu tiesā, bet informācija par iepriekšējiem dienestu izsaukšanas gadījumiem, proti, protokoli un akti būs kā pierādījumi.

Berovskis skaidro, ka jebkuram no mājas iedzīvotājiem ir tiesības celt tiesā prasību par vainīgās personas dzīvokļa pārdošanu izsolē. Tas nozīmē, ka pēc prasības celšanas tiesā, tiesai konstatējot dzīvokļa īpašnieka radītu apdraudējumu pārējiem, tiesa var izlemt pārdot mitekli izsolē kādam citam, atdot izsolē iegūto naudu līdzšinējam tā īpašniekam. Tādējādi daudzdzīvokļu namu īpašnieki var tikt vaļā no vainīgā.

1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas