“Lūdzu, tur ir bērni!”; traģiskā ugunsgrēkā Pārdaugavā dzīvību zaudē invalīde un desmit gadus vecs zēns

Pievienot komentāru
“Lūdzu, tur ir bērni!”; traģiskā ugunsgrēkā Pārdaugavā dzīvību zaudē invalīde un desmit gadus vecs zēns

20 ugunsdzēsēji un vairākas mediķu brigādes naktī uz trešdienu Rīgā centās glābt Tēriņu ielas trešā nama iedzīvotāju dzīvības. Uzdevums bija ļoti grūts, un glābšanas darbu vidū cieta divi ugunsdzēsēji. Diemžēl divas daudzdzīvokļu ēkas iedzīvotāju dzīvības ugunsgrēkā izdzisa, un viena no tām piederēja desmit gadus vecam zēnam.

Naktī uz trešdienu Tēriņu ielā stundām ilgi valdīja satraukuma un izmisuma pilna gaisotne. Kādā ēkā bija izcēlies plašs ugunsgrēks, un iesprostoti savos mitekļos palika vairāki cilvēki, kuru dzīvības bija briesmās. Četras ugunsdzēsēju brigādes nekavējoties uzsāka iedzīvotāju glābšanas darbus, taču uzdevums bija sarežģīts. Pagalmā kāda sieviete nepārtraukti atkārtoja, ka otrajā stāvā dūmos atrodas bērni.

Izmantojot izbīdāmās kāpnes un glābšanas maskas, septiņus cilvēkus izdevās nogādāt drošībā, taču saspringto darbu uz mirkli pārtrauca negadījums. Cenšoties caur otrā stāva logu izcelt cietušu vīrieti, glābējs nespēja noturēt ģībstošā cilvēka svaru un krita.

Abi vīrieši uzkrita tieši virsū ugunsdzēsējam, kas lejā stutēja kāpnes. Visi trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā, taču viņu veselības stāvoklis ir stabils.

Šobrīd viens no ugunsdzēsējiem glābējiem jau ir atlaists ārstēties pie ģimenes ārsta, taču otrs vēl atrodas slimnīcā un viņu vēl joprojām apskata ārsti, un tos simptomus noskaidro līdz galam. Ir aizdomas, ka viņam ir lauzta kāja vai pēda.

Ugunsgrēks ap plkst. 3.00 naktī jau bija sasniedzis 30 kvadrātmetru platību. Liesmas aizsākās pirmā stāva dzīvoklī, kurā mitinājās kāda sieviete ar kustību traucējumiem. Viņa nekādi nespēja izkļūt no piedūmotās telpas un gāja bojā.

Kaimiņieni regulāri aprūpēja sociālā darbiniece, taču par sievietes nespēju nodrošināt savu un apkārtējo drošību satraukušies bija daudzi. Ņemot vērā, ka invalīde mēdza smēķēt gultā, ēkas iedzīvotāja Iveta par nenodzēstajiem izsmēķiem jau iepriekš bija nemierīga.

Ugunsdzēsēji, nedaudz apvaldījuši liesmas, devās pārmeklēt ēkas otro stāvu. Diemžēl glābēji vienā no dzīvokļiem atrada mirušu bērnu. Desmit gadus vecais zēns nebija paspējis izkļūt no ģimenes dzīvokļa. Apkārtējie ļoti pārdzīvo līdzcilvēku zaudējumu.

Ugunsdzēsēji uzskata, ka ugunsgrēks varēja arī nebūt traģisks. Ņemot vērā, ka liesmas izcēlās nakts vidū jeb brīdī, kad visi mājinieki guļ, neviens no viņiem nevarēja pat saost tuvojošās briesmas. Ja dzīvoklī vai kāpņu telpā būtu uzstādīts kaut viens dūmu detektors, glābšanas un evakuēšanās darbi tiktu uzsākti krietni agrāk.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā