Lūdz iedzīvotāju palīdzību – pēc sprādziena Tallinas ielas namā, seniori spiesti nakšņot garāžā

6 komentāri

Šonedēļ kāda daudzdzīvokļu nama īpašniece Tallinas ielā, lai izvārītos no tiesas sprieduma izpildes, izraisīja sprādzienu savā dzīvoklī, kā rezultātā pati gājusi bojā, bet māja nodegusi. Pēc traģēdijas bez pajumtes palikuši citi nama iemītnieki.

Divas dienas pēc baisās eksplozijas, kurā dzīvību zaudēja 67 gadus veca sieviete vārdā Jūlija, apkārtējie joprojām nespēj noticēt, ka kaut kas tāds bija iespējams, vēsta raidījums “Degpunktā”.  Pašnāvnieciski noskaņotas kaimiņienes dēļ cietuši nevainīgi cilvēki, kuri tagad kļuvuši par situācijas ķīlniekiem un pazaudējuši jumtu virs galvas. Turklāt, ja mājinieku nebūtu laikus pieņēmuši riskantu lēmumu lēkt pa logiem, bojāeja būtu neizbēgama.

“Mēs pamodāmies no trokšņa, jo sprāga plastmasas logs. Es biju tajā dzīvoklī, bet tur jau bija liesmas. Nezinu, kāpēc es nepamodos ātrāk. Man nesen tika veikta operācija, bija vispārējā narkoze, varbūt vēl esmu tās iedarbībā. Un tad izbira stikli, es pamodos. Vīrs jau bija sadzirdējis troksni, viņš otrā istabā gulēja, ieskrēja pie manis un kliedza, ka degam,” ar asarām acīs brīžus, kad viņas un apkārtējo dzīvības karājās mata galā, atminas nama iemītniece Gaļina.

“Re, kur mēs lēcām ārā – pa šo logu. Es pārkāros pāri palodzei, ar kājām piezemējos uz lieveņa, es nokritu sāņus un uz muguras piezemējos zālē, bet piecelties nevarēju. Vīrs līdz ar mani nolēca. Viņam vairs nebija izvēles, aizvēra acis, jo dūmi praktiski ”izēda” acis, nevarēja neko redzēt. Viņam arī bija veikta sirds operācija, šuntēšana. Viņš varēja nokrist un vairs nepiecelties,” saka Gaļina.

Bet vistrakākais pensionārus sagaidījis vēlāk, kad paziņots, ka postaža mājai nodarījusi būtiskus bojājumus un tā tiks nojaukta. Šobrīd cietušajiem jādodas uz sociālo dienestu un jārisina jautājums par to, kā dzīvot tālāk, taču tam šķēršļus šobrīd liek policisti, kuri vēl nav sagatavojuši nepieciešamus dokumentus, kas iesniedzami atbildīgajiem dienestiem.

“Mums pateica, ka ir jāiet uz sociālo dienestu un pēc tam uz pašvaldības aģentūru “Rīgas mājoklis”, bet neviens ar mums nerunā bez akta par ugunsgrēku. Šodien dēls sazvanījās ar izmeklētāju, teica, ka pie viņiem jābrauc pirmdien. Tā kā esmu īpašniece, man iedos to izziņu,” saka izpostītā nama iemītniece.

Pašlaik kundze neziņā par to, kas sagaida ģimeni nākotnē un vai pašvaldībai būs iespēja ierādīt viņiem kādu dzīvojamo platību. Šobrīd pāris mīt garāžā savā automašīnā. Tur pavadītas jau divas naktis. Lai šādas nebūtu divi kārtīgu cilvēku vecumdienas, organizācija pēc ugunsgrēka ir atvērusi labdarības tālruņus un tiks vākti līdzekļi, lai senioriem palīdzētu.

Zvans uz numuru 90067088 jums izmaksās vienu eiro un 42 centus, bet, zvanot uz 90006860, dāvināsiet Gaļinas ģimenei četrus eiro un 27 centus.

“Salauzta dzīve. Vīrs piedzima šajā mājā, esmu te četrdesmit piecus gadus. Mēs esam saauguši ar šo vietu, tās ir mūsu mājas, bet tagad tas viss ir salauzts,” saka Gaļina.
6 komentāri