Lokalizēts ugunsgrēks ķīmiskās rūpnīcas “Biolars” Krāsu un emalju ražošanas cehā

Pievienot komentāru
Lokalizēts ugunsgrēks ķīmiskās rūpnīcas “Biolars” Krāsu un emalju ražošanas cehā
Ilustratīvs foto (ROMĀNS KOKŠAROVS, F64)

Ugunsgrēku Olaines ķīmiskās rūpnīcas “Biolars” Krāsu un emalju ražošanas cehā ir izdevies lokalizēt, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Tajā dega noliktavas ēkas tehniskais stāvs un jumts kopumā 550 kvadrātmetru platībā. Dzēšanas darbi turpinās. VUGD uzsver, ka ķīmisku vielu degšana nenotiek un apdraudējuma pilsētas iedzīvotājiem nav.

Kā vēstīts, VUGD informēja, ka izsaukums uz Rūpnīcu ielu Olainē, kur dega angārs un izveidojies spēcīgs sadūmojums, saņemts ap plkst.16.

Ar dronu un siltumkameru tika apsekots angāra jumts. Notikuma vietā ieradās 53 ugunsdzēsēji glābēji, tika iesaistītas deviņas autocisternas, divas autokāpnes un ķīmijas automašīna.

Plkst.18.04 notikuma vietā atklātas degšanas vairs nebija un piedūmojums bija samazinājies.

VUGD aicina Olaines iedzīvotājus netuvoties notikuma vietai. Jūtot dūmu smaku, ieteicams aizvērt logus un, ja iespējams, noslēgt telpu ventilāciju.

Valsts vides dienesta pārstāve Kristīne Kļaveniece aģentūrai LETA apstiprināja, ka ugunsgrēks izcēlies Olaines ķīmiskās rūpnīcas “Biolars” teritorijā Krāsu un emalju ražošanas cehā. Arī viņa norādīja, ka ķīmisko vielu degšana nenotiek. Uz notikuma vietu izbraucis vides inspektors.