“Līgo prātīgi un uzmanies ar uguni” – padomi drošai svētku svinēšanai

Komentāri

Līgo svētku un Jāņu laikā, kā arī uzreiz pēc svētkiem Valsts Apdegumu centrā ārstiem ir vislielākā slodze, jo slimnīcā nonāk pacienti, kas sevi savainojuši ar atklātu liesmu, vai verdošiem šķidrumiem.

LNT raidījums “Degpunktā” dalās ar padomiem, kā izvairīties no traumām.

Apdegumus svētku laikā cilvēki visbiežāk iegūst lecot pāri ugunskuram, nepareizi aizdedzinot degšķidrumu, kā arī uzlejot sev kādu verdošu šķidrumu. Tomēr sākums visām šīm nelaimēm ierasti meklējams alkohola lietošanā, un to ārsti atgādina gadu no gada.

Cietušie, kuri ir krietnā alkohola reibumā, parasti sākumā pārmērīgas sāpes nejūt, jo alkohols darbojas, kā anestēzija, taču ja laikus netiek sniegta palīdzība, pat no nelieliem apdegumiem cilvēks var iet bojā.

Ārstēšanās var ilgt sākot no dažām dienām, beidzot ar laiku kas mērāms visas vasaras garumā.

Valsts Apdegumu centra vadītājs Andrejs Levins brīdina, ka ļoti nepatīkamas apdegumu traumas ir sejas apvidū, jo cietušais izjūt ne vien lielas sāpēs, bet arī morālu diskomfortu. Tāpat šādu traumu gadījumos ir apgrūtināta ēšana, bet tieši pilnvērtīgs uzturs ir svarīgs ātrākai atlabšanai. “Esiet ļoti uzmanīgi ar degšķidrumiem” – aicina dakteris Levins.

Valsts Apdegumu centrā gada laikā ārstējas ap 600 pacienti.

Lasi vēl