Liesmas, karstums un dūmi: Olainē aizdegas deviņstāvu nama pagrabs

1 komentārs

Olainē agrā svētdienas rītā aizdedzies deviņstāvu nama pagrabs, tāpēc izveidojušā stiprā piedūmojuma dēļ daudzi pirmā un otrā stāva iedzīvotāji bija spiesti steigšus evakuēties no saviem īpašumiem, vēsta “Degpunktā”.

Kā zināms, dūmi ceļas uz augšu, tāpēc ko nelāgu deviņstāvu nama iedzīvotāji agrā svētdienas rītā sajuta ātri. Tā bija kodīga, sintētiska smaka, kura bija jūtama pirmajā un otrajā stāvā.

Cilvēki izlēma netērēt laiku, izsaukt atbildīgos dienestus un tikai pēc tam meklēt nelaimes perēkli, un ar šo lēmumu nekļūdījās. Ugunsgrēks izcēlās ēkas pagrabstāvā aiz aizslēgtām dzelzs durvīm – kaut kas intensīvi kūpēja, un kļuva skaidrs, ka ir steigšus jāevakuējas. Atklājās, ka ļaudīm jau otru reizi nācās ķert līdzi dokumentus un svarīgas mantas un caur piedūmotu kāpņutelpu skriet prom.

Visticamāk, tieši gruzdošās sadzīves mantas sagādāja glābējiem zināmas problēmas ar dzēšanu, proti, bija jārīko grupa ar elpošanas aparātiem un ilgi un dikti, pārmeklējot pagrabu, jāslāpē kūpošās lupatas.

2,5 stundu laikā postaža tika likvidēta. Par laimi, incidentā cietušo nav. Pēc ugunsdzēsējiem pie mājas piestājuši likumsargi. Vietējie iedzīvotāji patlaban cer uz policistu aktivitāti un ugunsgrēka izmeklēšanu, jo ar diviem šādiem gadījumiem cilvēkiem jau pietiek, lai sāktu uztraukties par savu drošību.

Uzņēmuma, kas apsaimnieko šo deviņstāvu māju Zemgales ielā 34, pārstāvji 16. augustā sarunā ar “Degpunktā” apstiprināja, ka par ugunsgrēku ir informēti. Izmeklēšana uzticēta likumsargiem, bet ir aizdomas, ka pagrabā iekļuvis kāds, kuram bija pieejama atslēga, jo durvis nebija bojātas vai uzlauztas. Apsaimniekotājs tuvākajā laikā plāno nomainīt pagraba durvju slēdzeni un tādējādi samazināt cilvēku loku, kuriem būs pieejama atslēga.

Tiek pieļauts, ka tas varētu situāciju uzlabot un izslēgs atkārtotas aizdegšanās iespējamību.

1 komentārs