Liesmas ēku pārņēma vienā mirklī! Plašs ugunsgrēks Vecumniekos iznīcina pensionāra malkas šķūni

Pievienot komentāru
Liesmas ēku pārņēma vienā mirklī! Plašs ugunsgrēks Vecumniekos iznīcina pensionāra malkas šķūni
DEGPUNKTĀ

Otrdien, 8. oktobrī, kāds 80 gadus vecs vīrietis Vecumniekos netīši izraisīja ugunsgrēku savā malkas šķūnī. Sirmais kungs vēlējās izvārīt ēdienu saviem vācu aitu suņiem, taču uz mirkli nepieskatīja plīti. Ugunsgrēks sasniedza ievērojamu platību, pirms nelaimi novērst ieradās ugunsdzēsēji.

Pensionārs Jānis ik dienu vienatnē cenšas tikt galā ar saimniecības darbiem. Trešdien ap pusdienas laiku vīrietis pagalma šķūnī iekurināja plīti, lai vēlāk varētu pagatavot saviem mājdzīvniekiem maltīti. Pēc mirkļa viņš iegāja istabā, un suņi sāka satraukti riet. Jānis nojauta, ka sētā notiek kas nelāgs.

Arī kaimiņi izdzirdēja degšanas troksni un skrēja lūkot, kas noticis. Kaimiņš Andrejs stāsta, ka liesmas koka būvi pārņēma vienā mirklī un mēģināt palīdzēt nama saimniekam ugunsgrēku ierobežot pašu spēkiem vairs nebija jēga.

Sadegušā malkas šķūnīša īpašnieks Jānis piepildīja ūdens spaini un devās uz degošās plīts pusi, taču ātri vien cīņai ar uguni meta mieru. Svarīgākais bija atsvabināt abus suņus no ķēdes un izlaist pārbiedētās vistas no sprosta, lai dzīvnieki varētu aizbēgt. Kad ieradās ugunsdzēsēji, tika uzsākti vairāku stundu ilgi dzēšanas darbi.

Glābēju prioritāte bija nosargāt Jāņa privātmāju, un tas viņiem izdevās. Tagad pensionārs centīsies atjaunot izpostītos malkas krājumus un sakrāt naudu jaunam zāles pļāvējam.