“Liesma bija briesmīga, gandrīz līdz debesīm!” Postošs ugunsgrēks atņem ģimenei māju un visu iedzīvi

7 komentāri
“Liesma bija briesmīga, gandrīz līdz debesīm!” Postošs ugunsgrēks atņem ģimenei māju un visu iedzīvi
DEGPUNKTĀ

Par mata tiesu no ugunsgrēka savā mājvietā izglābusies ģimene no Olaines pagasta. Trīs no pieciem cilvēkiem, kas nelaimes brīdī atradās ēkā, joprojām guļ slimnīcā. Zaudēta māja un visas sadzīves mantas. Saime lūdz finansiālu atbalstu, lai atkoptos no postošā negadījuma.

Olga kopā ar vīru un trīs gadus veco meitiņu dzīvo vasarnīcu ciemā ”Jāņupe”, kas atrodas Olaines pagastā. Trīsstāvu privātmājā mitinājās arī Olgas mamma ar savu dzīvesbiedru. Visa ģimene netraucēti gulēja saldā miegā, kamēr ēkas pirmo stāvu jau bija pārņēmušas liesmas. Nakts vidū Olgas mamma pēkšņi pamodās.

“Mēs gulējām otrajā stāvā. Šeit patēvs ar mammu, blakus istabā mēs. Es dzirdēju, ka mamma sāk kliegt, deg, deg,” stāsta Olga.

Ceļu uz trepēm un ārdurvīm bija pārņēmušas liesmas. Iesprostotie cilvēki saprata, ka izeja ir tikai viena – lēciens pagalmā pa otrā stāva logiem. Pirmais zālājā piezemējās Olgas vīrs. Sieviete paņēma rokās mazo meitiņu un nogaidīja.

“Vīrs atradās kaut kur šeit, viņš kliedza, jo viss bija pilns ar dūmiem un neko vairs nevarēja redzēt. Es vairs neko nesapratu, mēs visi sākām klepot un aizrijāmies ar dūmiem. Es dzirdu, ka viņš kliedz – met, met! Cik bija manos spēkos, izliecos pa logu un metu viņam bērnu, un saklausīju – es noķēru! Viņš noķēra manu meitu un tad es izlecu uzreiz pakaļ, paķēru bērnu un aizskrējām,” atminas Olga.

Paralēli no blakus istabas logiem bija izlekuši arī 53 gadus vecie Olgas vecāki. Trieciens pret zemi abiem salauza mugurkaulu. Arī Olgas vīrs smagi cieta.

“Mammai ir mugurkaula lūzums, taisīja operāciju. Ļoti stipri roku un kāju apdegumi, nedaudz skarta arī seja. Vīrs atrodas apdegumu centrā ar muguras, galvas, roku un kāju smagiem apdegumiem. Patēvam mugurkaula lūzums, lauzta kāja, kā arī neliels apdegums uz rokas,” stāsta Olga.

Pateicoties vecākiem, trīs gadus vecais bērns neguva ne skrambas. Kaimiņiene Irina atskrēja brīdī, kad visa ģimene vēl kūļājās pa zālāju. Viņa uzņēmās rūpes par cietušajiem, jo mediķu brigāde vēl bija tikai ceļā.

“Redzējām, ka liesma bija briesmīga, gandrīz līdz debesīm. Tas izskatījās ļoti šausmīgi. Ilgi nebrauca ātrā palīdzība,” stāsta Irina.

Ugunsdzēsēju Olaines daļas komandieris Dmitrijs Novikovs stāsta, ka brigādes ar ugunsgrēku cīnījās vairākas stundas, bet ar nopietnām grūtībām nesaskārās. Vienīgā problēma bija noorientēties ciematā.

“Šī iela neatradās kartēs, un navigācijas sistēma viņu nevarēja atrast, tā ir jauna iela. Steidzāmies uz notikuma vietu vadoties pēc vizuāla konteksta, mēs redzējām vizuāli, ka tālumā deg,” norāda Novikovs.

Šobrīd Olga un viņas meita mitinās pie radiniekiem. Visi pārējie saimes locekļi guļ slimnīcas palātās. Māja nebija apdrošināta, un visas sadzīves mantas, kas tajā atradās, ir iznīcinātas.

Ja kādam ir iespēja atbalstīt cietušos finansiāli, var zvanīt uz labdarības fonda “Pēc ugunsgrēka” atvērtajiem ziedojumu tālruņiem.

Viens zvans uz numuru 90203909 izmaksās 1,50 eiro. Ja var ziedot lielāku summu, tad zvaniet pa telefonu 90006860 – maksa par zvanu 4,27 eiro. 

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

7 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

"Jūs nofilmēja ar slēpto kameru." Policija pieķer divus spogulīšu zagļus, taču viņi izsprūk no soda

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"