Lielvārdes pusē drosmīgi kaimiņi uzlauž degoša dzīvokļa durvis, izglābjot pensionārus

Pievienot komentāru
Lielvārdes pusē drosmīgi kaimiņi uzlauž degoša dzīvokļa durvis, izglābjot pensionārus

Par savu kaimiņu drosmi pagājušajā naktī lepojas Lēdmanes iedzīvotāji, kuru ciematā aizdegās pensionāru miteklis, taču kaimiņi nevilcinājās un ielauzās degošajās telpās, lai nogādātu bezpalīdzīgos cilvēkus drošībā, vēsta “Degpunktā”.

Omulīgajā Lēdmanes ciemā slejas daudzdzīvokļu ēka ar nosaukumu “Cīruļi”. Cilvēki tur dzīvo saticīgi un pazīst viens otru ilgus gadus. Otrajā stāvā gan nesen ievācās pavisam jauni kaimiņi ar uzvārdu Zaķīši. Izrādās, tieši jaunpienācēji bija tie, kas steidza glābt līdzcilvēkus, kuru vārdus viņi pat nezināja. Samanījuši ugunsgrēku pensionāru miteklī, viņi skrēja palīgā.

“Iesākumā ar cirvi atlauzām. Vīrs vairākas reizes mēģināja ieiet iekšā degošajā dzīvoklī, bet tur bija šausmīgi dūmi. (..) Vīrs četras reizes mēģināja piekļūt cietušajiem, taču kundze korpulenta, nebija viegli. Otrkārt, ja cilvēks ļengans, tad vispār ļoti grūti. Viņš tikai pavilka sievieti no tās istabas uz koridoru, kur nebija tik piedūmots,” stāsta glābēja sieva.

Izrādās, kaimiņš, kas uzlauza pensionāru durvis un izvilka sirmgalvjus kāpņu telpā, ir izbijis ugunsdzēsējs. Iespējams, tieši tāpēc vīrietis zināja, ko dara, un arī viņa sieva stūrī neslēpās.

“Bail laikam bija, bet tajā momentā nedomāju, vienkārši darīju, ko varēju. Nesen šeit ievācāmies, viņi par mums vecāki bija, varbūt gadus desmit,” stāsta kaimiņiene.

Pensionāru pāris tagad atrodas slimnīcā. Glābējiem – Zaķīšiem – nav zināms, cik ļoti saindēšanās ar dūmiem kaitējusi viņu veselībai. Citi ēkas iedzīvotāji gan nešaubās – ja durvis nebūtu uzlauztas, diez vai cietušie būtu izdzīvojuši.

Pagasta pārvalde ir sazinājušies ar pensionāru pāra meitu un kopīgiem spēkiem cenšas sakopt izdegušo dzīvokli. Arī pārvaldes locekļi saka paldies par iniciatīvu grūtā brīdī.

Lēdmanes pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Laganovskis pateicas par to, ka cilvēki šajā situācijā nebija vienaldzīgi, pamanīja ugunsnelaimi un gāja palīgā.

Tiesa, ugunsdzēsēji, pārmeklējot telpas, piefiksēja, ka senioru miteklī nebija ierīkots dūmu detektors. Ir skaidrs, ka par nelaimi būtu uzzināts ātrāk, ja nostrādātu drošības sistēma. Ugunsgrēka iemeslus skaidro policija, bet kaimiņiem ir aizdomas, ka notikusi neuzmanīga rīcība ar uguni, proti, vai nu mēbelēs iemetusies liesma no nepieskatītas svecītes, vai arī telpās kāds izmetis nenodzēstu izsmēķi.