“Lielas liesmas un briesmīgi daudz ugunsdzēsēju mašīnu!” Vietējie stāsta par postošo ugunsgrēku Saldus pievārtē

3 komentāri
“Lielas liesmas un briesmīgi daudz ugunsdzēsēju mašīnu!” Vietējie stāsta par postošo ugunsgrēku Saldus pievārtē
DEGPUNKTĀ

Naktī uz ceturtdienu, 6. februāri, Saldus pievārtē izcēlies viens no šīs nedēļas postošākajiem ugunsgrēkiem.

Ap plkst. 4.00 aizdedzies kāds autoserviss. Glābējiem bija jācīnās ar liesmām, kas sasniegušas teju pat 700 kvadrātmetru platību, turklāt jāelpo indīgi dūmi, jo blakus ēkai degusi vecu autoriepu glabātuve.

Liesmas plosījušās pa visu trīsstāvu ēku, turklāt degušas teritorijā kaudzēs sakrautas riepas. Lai postažu likvidētu, notikuma vietā strādāja kupls skaits ugunsdzēsēju. Ugunsgrēks pamatīgi satrauca visus apkārtnes iedzīvotājus.

“Es pamodos, kad “uguņi” dega logos. Domāju, – jāskatās, kas tur ir. Lielas liesmas, briesmīgi daudz ugunsdzēsēju mašīnu,” stāsta vietējā iedzīvotāja Inese.

Pavisam drīz teju viss Emburgas ciems sacelts kājas. Blakus degošajai teritorijai atrodas angāri, kur saimnieko dažādi uzņēmēji. Pastāvējis ugunsgrēka izplatīšanās risks. Cilvēki steigušies padzīt malā lauksaimniecības tehniku, lai tā neaizietu postā.

Ēkā, kur plosījusies uguns, atradies riepu veikals, taču otrais un trešais stāvs nav bijis apsaimniekots. Liesmas skārušas arī celtnes piebūvi, kur vēl pagājušajā gadā darbojies autoserviss. Ja ar ēkas dzēšanu glābēji tikuši galā salīdzinoši ātri, tad vislielākās pūlēs ugunsdzēsējiem prasījusi cīņa ar degošajā riepām, turklāt situāciju apgrūtinājušas spēcīgas vēja brāzmas.

Ar gruzdošajām riepām dienesti turpināja cīnīties arī ceturtdien, un darbi ritēja līdz pat vakaram. Paralēli krāsmatas pētījuši arī policijas eksperti, meklējot atbildes, no kā izcēlusies postaža. Notikuma vietā sastaptais ēkas īpašnieks raidījumam “Degpunktā” norāda, ka pastāv aizdomas par konkurentu atriebību un ļaunprātīgu dedzināšanu, taču citi incidentu raksturo kā kāda darbinieka nolaidību.

Pagaidām gan abas versijas ir minējumi, un paies vismaz pāris mēneši, kamēr policijas eksperti sapratīs, vai krāsmatās atrodamie pierādījumi var sniegt precīzas atbildes par notikušā cēloņiem.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

3 komentāri