Ļaunprātīga dedzināšana? Birzgalē vietējie jaunieši pielaiduši uguni ģimenes mājai

2 komentāri
Ļaunprātīga dedzināšana? Birzgalē vietējie jaunieši pielaiduši uguni ģimenes mājai
Foto: Ekrānuzņēmums

Par ļaunprātīgu dedzināšanu atrodoties smagā narkotisko vielu reibumā, Birzgales iedzīvotāji vaino vietējos jauniešus, kuri mērķtiecīgi pielaiduši uguni kaimiņmājas veļasmašīnai. Vietējiem ir pamatotas aizdomas, ka noziedznieki domājuši, ka ēkā atrodas cilvēks, un tāpēc izraisījuši ugunsgrēku. Viņi gan neesot apzinājušies, ka tas sasniegs 300 kvadrātmetru platību.

Mācītājmuižas 7. namā dzīvojošā ģimene sestdienas vakarā saposās, lai dotos ceļā un piedalītos vecākā dēla un brāļa kāzu svinībās. Ģimenes priecīgo notikumu pēc dažām stundām izbojāja kaimiņienes zvans, kurš vēstīja, ka iepriekš omulīgās lauku mājas otrais stāvs pamatīgi dūmo.

Vietējie bērni saskrējuši ap degošo ēku, izmisīgi gaidot glābējus – sākotnēji viņi uzskatīja, ka otrajā stāvā atrodas viņu draugs Gatis un kaimiņiene Sarma.

Pēc vietējo liecībām, ugunsdzēsēji ieradās apmēram 20 minūšu laikā. Glābēji notikuma vietā konstatēja, ka dzīvojamā māja deg 300 kvadrātmetru platībā.

Kaimiņiene Valentīna stāsta, ka tieši bērni bija tie, kuri paspēja izsaukt glābējus. Ugunsdzēsēji cīnījās sešas stundas, lai ugunsgrēks tiktu likvidēts. Tikmēr atsteigties paspēja arī ģimene, kuri noraudzījās glābšanas darbos un nogaidīja. Ātri vien noskaidrojās, ka šis ugunsgrēks bijis ļaunprātīgs.

Iedzīvotāji norāda, ka ēka, visticamāk, aizdedzināta aiz dusmām par to, ka neviens nav atvēris durvis un dedzinātāji-jaunieši atradušies alkohola, kā arī narkotiku reibumā – esot pielaista uguns veļasmašīnai, no kuras tā viegli pārmetās uz koka kāpnēm, kas veda uz otro stāvu.

Bez dzīvesvietas palikusī ģimene šobrīd mitinās blakus ierādītājā dzīvoklī, kuru nodrošināja Birzgales pagasta luteriskā draudze, taču bez bērnības mājām palikušais Dzintars vēl joprojām guļ pagalmā uzslietajā teltī. Dzintars skaidro, ka no paša rīta pa pagalmu rosījušies zagļi, kuri, cerībā atrast ko noderīgu, lūkojuši izzagt kaut vai pāri palikušos kabeļus, tāpēc Dzintars šodien uz skolu neiet – mammai nepieciešama palīdzība.