“Labi, ka neizplatījās pa visu tirgu”; Jelgavā nodeg tirgus būda

2 komentāri

Jau otro reizi Jelgavas tirgū izceļas ugunsgrēks vienā un tajā pašā tirgus būdā, kas pieder kādam vīrietim vārdā Genādijs.

Ik dienu ap trijiem pēcpusdienā Jelgavas tirgus kiosku saimnieki vairs pircējus negaida un lēnā garā sākt gatavoties darba dienas beigām. Kamēr viens no būdu īpašniekiem, Oļegs, kārtoja savas preces, nepatīkams dūmu smārds piepildīja tirgus teritoriju. Kaimiņa Genādija kiosks dega un tālumā jau skanēja ugunsdzēsēju sirēnas.

“Nodzēsa ātri, protams, kioska saimniekam zaudējumi ir. Ugunsdzēsēji tika galā ātri un likvidēja ugunsgrēku. Visādi dzīvē gadās, kā saka, neviens no tā nav pasargāts. Varbūt nekas arī nebūtu bijis, ja ne stiprais vējš, kas ļāva liesmām ieskrieties. Labi, ka šādi beidzās, nevis izplatījās pa visu tirgu. Tad te viss būtu nodedzis,” uzskata tirgotājs Oļegs.

Izrādās, Genādija būda nedeg pirmo reizi. Citi tirgus darbinieki atklāj, ka toreiz bija pamatotas aizdomas, ka kāds ugunsgrēku izraisīja ļaunprātīgi. Šoreiz gan izskatoties, ka liesmas izcēlās no neuzmanības, nevis atriebības.

“Es domāju, ka kāds nometa neizdegušu izsmēķi uz krēsla un no tā izcēlās ugunsgrēks. Atbrauca policija, paskatījās, bet par ļaunprātīgu dedzināšanu aizdomas neradās. Ja būtu dedzināts speciāli, tad nodedzis būtu pamatīgi. Es domāju, ka tā vienkārši ir cilvēku neuzmanība un cilvēciska problēma, kā saka. Cilvēki mēdz būt iedzēruši, nenodzēš izsmēķus,” spriež Oļegs.

Sadegušā īpašuma saimnieks Genādijs publiski neatklāj savu viedokli par to, kā, viņaprāt, izcēlās ugunsgrēks. Viņš atbild izvairīgi un par notikušo runāt nevēlas.

Ugunsdzēsēji uguni lokalizēja stundas laikā. Notikušā iemeslus tagad skaidros policija.