“Labi, ka cilvēki negāja bojā!” Iļģuciemā ar otro piegājienu nosvilina pamestu biroja namu

1 komentārs
“Labi, ka cilvēki negāja bojā!” Iļģuciemā ar otro piegājienu nosvilina pamestu biroja namu

Brīvdienās izsaukumus uz kādu pamestu namu Rīgā, Iļģuciemā, ugunsdzēsēji saņēma pat divreiz. Ja pirmajā gadījumā 20 kvadrātmetrus plašais ugunsgrēks kritiskus postījumus nenodarīja, tad nākamajā reizē nams izdega tik pamatīgi, ka atjaunošana, visticamāk, nebūs rentabla.

Iļģuciema daudzdzīvokļu māju masīvu Spilves ielas apkārtnē sestdien ieskāva biezi, kodīgi dūmi, jo rajona nomalē pievakarē uzliesmoja pamesta biroju ēka. Un, visticamāk, notikušais ir ļaunprātīgas dedzināšanas sekas, jo ugunsdzēsēji jau dienu iepriekš paspēja vienu degšanas perēkli likvidēt, pirms tas sāka izplesties. Otrā dedzināšana bija pārāk strauja, saka aculiecinieki.

Vladimirs
aculiecinieks

Sākās ar to, ka atnāca sieva un pateica, ka Spilves ielā ugunsgrēks. Nodomāju, ka ugunsgrēks kā ugunsgrēks, tad mazdēls uzmeta aci ugunsgrēkam, un es arī cēlos, skatījos televīziju. Tiešām – ugunsgrēks, tāds melnbalts. Pēc tam skatos, te tāda mājiņa, caur stiklu redzams sarkans plankums – tā kā tāds lāzers. Iet, iet, iet, iet… un tā, lūk, izlidoja uz priekšu. Un aiziet, aiziet, aiziet!

Ēka reģistrēta kā privātuzņēmuma īpašums, un vietējie saka, ka policijai noteikti jāpārbauda versija par iespējamu apdrošināšanas krāpšanu, bet esot pieļaujama arī kādu huligānu uzdarbošanās.

Glābēji, pirmdien precizējot postažas sekas, saka, ka izdega 2200 kvadrātmetru, bet svarīgākais, ka izdevās nosargāt blakus esošās ēkas – riepu servisu un kokmateriālu cehu.

Jāpiebilst, ka glābšanas darbos cieta viens no ugunsdzēsējiem, kurš arī tika nogādāts ārstniecības iestādē. Šobrīd glābējs atrodas ģimenes ārsta uzraudzībā.

Tikmēr Spilves ielas apkārtnē jau ir vairāki grausti, kurus rajona izpilddirekcija likusi īpašniekiem nojaukt, atjaunot vai iekonservēt. Acīmredzot tiem pievienojies vēl viens objekts ar paaugstinātu bīstamību, kam jāpievērš pastiprināta pašvaldības uzmanība.