Krīzes situācija Liepājā: vīrietis izlaista benzīnu un aizdedzina dzīvokli

2 komentāri
Krīzes situācija Liepājā: vīrietis izlaista benzīnu un aizdedzina dzīvokli

Otrdien, 14. maijā, daudzdzīvokļu mājā Liepājā, Ģenerāļa Baloža ielā 9, izcēlās īsta drāma, kas noveda pie traģiskām sekām.

Gaišā dienas laikā kāds trešā stāva iedzīvotājs ieslēdzās savā dzīvoklī, aplēja iedzīvi ar benzīnu un kliedza, ka pielaidīs uguni. Vīrieša draudus sadzirdēja kaimiņi un drošības pēc izsauca likumsargus.

Jau pēc pāris minūtēm pie nama piebrauca Liepājas pilsētas pašvaldības policijas busiņš. Kāpņutelpā bija jūtama benzīna smaka, bet nešķita, ka dzīvoklī kas degtu. Nemiera cēlējs likumsargiem durvis neatvēra. Pagāja mirklis, un pa durvju šķirbām sāka velties dūmi.

“Mēs bijām mājās. Ugunsdzēsēji un policisti sāka klauvēt pie durvīm. Palūdza ātri iziet ārā uz ielas. Dokumentus paķērām un izskrējām. Apgalvot nevaru, bet dzirdēju, ka, greizsirdības vadīts, dzīvokļa saimnieks aplēja kaut ko ar benzīnu un aizdedzināja,” stāsta nama iemītnieks Sergejs.

Uz notikuma vietu izsauktie ugunsdzēsēji mēģināja tikt galā ar metāla durvīm, lai iekļūtu dzīvoklī, tikmēr policisti evakuēja iedzīvotājus. Glābējiem vajadzēja rīkoties ātri, jo dedzinātāja dzīvība bija briesmās. Tika pieņemts lēmums glābt pašnāvnieku caur logu, izmantojot autokāpnes.

“Mēs viņu redzējām, kad viņu izglāba no turienes. Viņš neapdega, laikam saelpojās dūmus,” bilst Sergejs.

Spriežot pēc dūmos pavadītā laika, cietušā veselības stāvoklis bija kritisks. Aculiecinieki saka, ka no dzīvokļa viņš iznests bezsamaņas stāvoklī un nodots mediķiem. Vietējie iedzīvotāji piebilst, ka ārstu brigāde vēl ilgi stāvējusi pie nama, turklāt palīgā atbraukušas vēl divas ekipāžas.

“Vakar vakarā, kad viņu veda projām, runāja, ka viņš atgūsies. Cik ilgā laikā, – nezinu,” norāda nama iemītnieks.

No piedūmotajām telpām ugunsdzēsēji iznesa arī kaķi, taču mājas mīlulis vairs nebija glābjams. Vietējie iedzīvotāji raidījumam “Degpunktā” atklāj, ka cietušais vīrietis šo dzīvokli īrēja un dzīvoja tur ar sievu un mazu bērnu. Iespējams, līdz tik neprātīgam solim viņu noveda kāds ģimenes strīds, kas vilcies jau vairākas nedēļas. Taču neviens no nama iemītniekiem nevarēja iedomāties, ka tas kļūst par apdraudējumu visai mājai.