Ķēra cietušos uz rokām – pašaizliedzīgi kaimiņi Valmierā no degoša otrā stāva dzīvokļa glābj pensionārus

Pievienot komentāru
Ķēra cietušos uz rokām – pašaizliedzīgi kaimiņi Valmierā no degoša otrā stāva dzīvokļa glābj pensionārus

Ugunsgrēks divstāvu dzīvojamā mājā Valmierā gandrīz nodedzinājis visu ēku un atņēmis divu pensionāru dzīvības. No drošas nāves vecīšus paglābis kāds varonīgs kaimiņš, kas nelaimes brīdī meties degošajā istabā.

Bīstamais ugunsgrēks, kas pirmdienas vakarā izcēlies Leona Paegles ielas 39. namā, noteikti beigtos ar lielu traģēdiju un cilvēku upuriem, ja tas nebūtu laikus pamanīts. Dūmus un pirmās liesmu mēles, kas iemetušās divstāvu mājas jumtā, ieraudzījuši pretī dzīvojošie kaimiņi. Aculiecinieki par notikušo steigušies ziņot glābšanas dienestam, un, kamēr ugunsdzēsēji bijuši ceļā, cilvēki skrējuši palīgā nelaimē nonākušajiem. Pēc brīža dūmus pamanījuši arī paši degošajā namā mītošie.

Atklājies, ka ugunsgrēks izcēlies ēkas otrajā stāvā, kur tobrīd bijuši divi pensionāri – māsa un brālis. Vecīši palikuši iesprostoti savā miteklī un viņu dzīvības karājušās mata galā, jo telpas strauji piepildījušās ar kodīgiem dūmiem. Pretējās mājas kaimiņš, ne mirkli nedomājot, pašaizliedzīgi skrējis uz degšanas vietu un mēģinājis glābt cietušos. Pa to laiku Jānis un vēl viens iedzīvotājs steidzies dežurēt zem logiem, ķerot cietušos uz rokām.

Nākamais logā parādījies pensionāru glābējs. Viņš ticis lejā bez palīdzības. Izglābtās pensionāres brālis palicis liesmojošajā istabā, bet, par laimi, tieši tobrīd pie mājas jau bija piesteigušies ugunsdzēsēji.

Pēc sākotnējas informācijas cietušo pensionāru veselībai paliekošas sekas nebūs, un jau pavisam drīz viņi varēs atgriezties mājas. Kaimiņi, lai arī sliktu nevienam nevēl, saka, ka būtu labāk, ja vecīši dotos dzīvot citur, jo tieši viņu nolaidības dēļ viss sācies.

Ugunsdzēsēji notikuma vietā strādājuši divas stundas. Kopējā degšanas platība bijusi 35 kvadrātmetri. Iedzīvotāji saka, ka pēc postažas pašvaldība nav sniegusi nekādu atbalstu, jo ēka ir privatizēta un par to ir jārūpējas pašiem saimniekiem. Tagad mājas īrnieki droši vien meklēs citu pajumti, bet īpašnieki domās, kur atrast resursus kapitālajam remontam.

“Degpunktā” sižets