Ķemeros pamestā ēkā izcēlies plašs ugunsgrēks – ar liesmām cīnījās 17 ugunsdzēsēji

Pievienot komentāru

Ķemeru poliklīnikas vecās un sen neapsaimniekotās ēkas aizvien netiek likvidētas vai sakoptas, kā rezultātā tajās izklaidējas un netraucēti pavada laiku visi, kam, tā teikt, nav slinkums ielīst pa pirmā stāva logu. 

Trešdien, 2.maijā, vienā no vecajām un neapsaimniekotajām kūrorta poliklīnikām Ķemeru apvidū izcēlies plašs ugunsgrēks. Kā apkārtnes iedzīvotāji ar nopūtām stāsta raidījumam “Degpunktā”- tur, tajā graustā jau atkal dedzis.

Šoreiz ugunsgrēks sasniedzis 300 kvadrātmetru platību, aiz sevis atstājot vēl nepatīkamāku skatu, kā iepriekš. Nu jau šo apkārtni raksturo vien pamesto graustu daudzums.

Lai liesmas savaldītu, 17 glābēji notikuma vietā strādājuši vairāk kā trīs stundas. Liecinieki stāsta, ka dūmi ieskāvuši ļoti lielu apvidus platību. Nav noslēpums, ka neapsaimniekotajā ēkā gandrīz katru dienu kāds iegriezies – vieta ap sevi pulcējusi dažādus ļaudis.

Apkārtējie iedzīvotāji aizdomās tur vietējā bērnunama iemītniekus un uzskata, ka dedzināšana tomēr bijusi ļaunprātīga.

Savukārt, bērnunama pārstāve Cilda Rozenvalda norāda, – kamēr nav atrasts vainīgais un savākti pierādījumi, ir nepareizi priekšlaicīgi kādu vainot. Preventīvas un pamācošas sarunas ar bērniem par ugunsdrošību notiekot katru piektdienu, taču jebkurā gadījumā neesot iespējams visiem bērniem, tā teikt, “izskraidīt līdzi”.

Tikmēr gan bērnunama sociālie darbinieki, gan ugunsgrēka liecinieki uzsver, ka milzīgajiem un neapsaimniekotajiem ēku kompleksiem šajā apvidū jebkurā gadījumā nevajadzētu tik ilgstoši pastāvēt.