“Kaut kādi sprādzieni bija!” Ugunsgrēks Iļģuciemā iznīcina dzīvokli

Pievienot komentāru
“Kaut kādi sprādzieni bija!” Ugunsgrēks Iļģuciemā iznīcina dzīvokli
DEGPUNKTĀ

Nemierīgu nakti piedzīvojuši Stūres ielas otrā nama iemītnieki Rīgā. Ap pusnakti nama ceturtajā stāvā aizdegās dzīvoklis. Liesmas īpašumu plosīja pamatīgi, un glābējiem nācās evakuēt gandrīz pusi no mājas iedzīvotājiem.

Ceturtajā stāvā notiekot uzliesmojumam, daļa no blakus dzīvojošajiem palika savos mitekļos iesprostota, taču dažiem tomēr izdevās steigā paķert vērtīgākās mantas un izskriet laukā.

Par negadījumu glābējiem paziņots ap pusnakti, bet uz to brīdi nelielais miteklis jau dega ar atklātu liesmu, savukārt kāpņutelpa, augšējie stāvi un koplietošanas gaitenis, kur atrodas vienīgās trepes, kas ved uz izeju, bija pilni ar kodīgajiem dūmiem.

“Kaut kādi sprādzieni bija, es sākotnēji padomāju, ka kāds salūtu šauj. Es tieši sēdēju, lasīju grāmatu, padomāju – mazums – kādam dzimšanas diena, cilvēki izklaidējas. Izdomāju pieiet pie loga, paskatīties, bet tur jau liesma raujas ārā no loga. Jau intensīvi deg,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Pie nama piebraukušas ugunsdzēsēju autokāpnes, un pa tām izglābti seši cilvēki, vēl desmit mājinieki ar elpošanas maskām glābēju pavadībā izvēsti no ēkas pa trepēm. Rūpīgi pārbaudot degušo dzīvokli, iekšā neviens cilvēks netika atrasts.

Visdrīzāk nelaime notika pašu cilvēku nolaidības dēļ – proti, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni, tā pirmdien spekulē nama iedzīvotāji. Izdegušā dzīvokļa saimniekus, kādu aptuveni 30 gadus vecu sievieti un vīrieti, pēc piedzīvotā neviens apkaimē vairs nav neredzējis.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!