“Kaut kad vai nu uzlidosim gaisā, vai nu tiešām viss aizdegsies!” Purvciema iedzīvotāji dzīvo bailēs no ugunsgrēkiem

0 Komentāru
“Kaut kad vai nu uzlidosim gaisā, vai nu tiešām viss aizdegsies!” Purvciema iedzīvotāji dzīvo bailēs no ugunsgrēkiem
DEGPUNKTĀ

Purvciemā kādas 12 stāvu mājas augšējo stāvu iemītnieki apsver domu mainīt skaisto skatu pa logu pret dzīvi citviet. Šādas domas sākušas nākt prātā zemāk dzīvojoša kaimiņa regulāro ballīšu un “uguns šovu” dēļ.

Lielvārdes ielas 103. nama sestajā stāvā mīt vien daži kārtīgi ļaudis. Un viņi var tikai pasapņot par labām attiecībām ar kaimiņiem. Mājiniekiem regulāri jābaidās no ugunsgrēkiem, jācieš no trokšņainām ballītēm un jābūt piesardzīgiem, lai nekļūtu par zādzības upuriem.

“Kaut kad mēs vai nu uzlidosim gaisā, vai nu tiešām te viss aizdegsies,” saka kaimiņiene Zoja.

Visi pārmetumi gan galvenokārt tiek adresēti kaimiņam, kurš šobrīd atrodas slimnīcas palātā. Naktī uz pirmdienu viņš izraisīja nopietnu ugunsgrēku, pārbiedējot teju visus mājas iedzīvotājus un iznīcinot īrētu dzīvokli.

“Ap kādiem plkst. 22.00 es sajutu deguma smaku. Pateicu vīram, lai viņš paskatās, kas tur deg. Sajūta it kā būtu kaut kāda lupata. Viņš pateica, ka pie mums nekas nedeg. Atvēra ārdurvis, un te viss dūmos, dūmi vēlās no tā dzīvokļa. Vienkārši mutuļi,” stāsta Zoja.

Kamēr sieviete meklēja mobilo telefonu, lai sazvanītu ugunsdzēsējus, viņas vīrs mēģināja kaimiņu glābt. Pēc mirkļa no piedūmotajām telpās parādījās cilvēka siluets. Kāpņu telpā izskrēja vīrietis, – visticamāk, kaimiņa draugs. Neko sakarīgu no svešinieka uzzināt neizdevās, jo viņš atradās stiprā apreibumā.

Kamēr ugunsdzēsēji traucās uz Lielvārdes ielu, ēkā jau bija nostrādājusi ugunsdrošības signalizācija un automātiski ieslēdzās dūmu novadīšanas sistēma. Taču augstāko stāvu iemītniekiem tik un tā bija neomulīgi apzināties, ka zem viņiem kuras uguns. Daudzi steiguši evakuēties.

Īrnieks, kurš, visticamāk, arī izraisīja ugunsgrēku, atrasts viesistabā un izglābts. Kaimiņi, kas redzēja cietušo kungu, stāsta, kā viņam bijusi traumēta seja un no deguna tecējušas asins, turklāt elpošana bijusi apgrūtināta. Iedzīvotāji cer, ka pēc šā atgadījuma izdegušā dzīvokļa saimniece nāks pie saprašanas un šķirsies no problemātiskā īrnieka.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

0 Komentāru