Kauguros deviņstāvu mājā aizdegas lifts; augšējo stāvu sirmgalvji spiesti kāpt pa kāpnēm

0 Komentāru

Kauguros deviņstāvu mājā Skolas ielā 55a jau ilgstoši notiek ķibeles ar liftu un nav paredzams, kuru dienu būs tā, ka no mājas varēs tikt bez problēmām. Diemžēl liela daļa augštāvā dzīvojošo ir tieši sirmgalvji un pēc 7. septembra ugunsgrēka lifta motortelpā, viņi ir pavisam norūpējušies par turpmāko ikdienas dzīvi, vēsta TV3 raidījums ”Degpunktā”.

Kāpņutelpā, ceļā uz saviem dzīvokļiem augšējos stāvos, šodien ”Degpunktā” komanda sastapa daudzus sagurušus sirmgalvjus, kuriem kāpšana pa trepēm prasa pat pārdesmit minūtes.

stāsta mājas iedzīvotājs, kurš dzīvo 8.stāvā

“Ļoti grūti veciem cilvēkiem. Man jau pāri 80. Jūs paši saprotiet! Tas ir šausmīgi. Vēl sliktāk ir slimība. Tās ir mocības, pirms iešanas pie “tēviem”, vēl jāmokās,” norāda mājas iedzīvotājs, kurš dzīvo astotajā stāvā.

Pēdējo mēnesi piespiedu kāpelēšana ir jau ierasta lieta, jo lifts sācis regulāri streikot, un tam nepieciešami atkārtoti remonti.

“Divas dienas, apmēram, strādā un trešā atkal nestrādā. Citreiz strādā tikai divas stundas,” norāda iedzīvotājs.

Labā tehniskā stāvoklī lifts tik tiešām nebija, jo vakar tā motortelpā notika īssavienojums, un tas sāka degt.

“Vakar es skatos, izgāju izmest atkritumus, pilns koridoris ar dūmiem. Es jutu, ka man jau istabā nāk dūmi. Es pasaucu vīru, lai paskatās, no kurienes nāk tie dūmi. Viņš uzkāpa pa trepēm un teica, ka no lifta motora nāk dūmi,” stāsta devītā stāva iedzīvotāja.

Iedzīvotāji vairākkārt zvanījuši mājas apsaimniekotājiem, bet nopratuši, ka situācija ir pārāk nopietna un nepieciešams izsaukt ugunsdzēsējus. Lēmums nebija kļūdains. Glābēji evakuēja namā dzīvojošos un novērsa ārkārtas situāciju.

“Visi mūsu kaimiņi izgāja uz ielas, māmiņas ar ratiņiem un bērniem. Viņas nevar atļauties riskēt braukt ar liftu, jo regulāri ar to ir kaut kādas ķibeles. Jauna meitene dzīvo astotajā stāvā, ceturtajā stāvā arī ir daudz bērnu un nevar pat ratus likt, nākas rokās nest lejā, jo lifts regulāri ir salūzis,” skaidro iedzīvotāja.

“Man vīram ir 85 gadi, man 78. Un vēl desmit gadus vecs sunītis man ir, kas jānes uz rokām ārā tagad,” norāda iedzīvotāja.

“Galvenais, ka nav līķu. Metāls ir noguris un metāls, un lifti ir jāmaina vienreiz par 40 gadiem,” norāda mājas iemītnieks.

Sazinoties ar mājas apsaimniekotājiem ”Degpunktā” uzzināja, ka konkrētajam namam ir uzkrājumi un drīzumā iedzīvotājiem būs iespēja lemt, vai tos ieguldīt jauna lifta ierīkošanai, vai tagadējā remontam. Jārēķinās, ka šā vai tā, izmaksas būs vairāku desmitu tūkstošu apmērā.

”Mēs regulāri veicam liftu pārbaudes un tehniskās apskates kā to nosaka normatīvie akti, bet varam secināt, ka lielākā daļa liftu šajās padomju laikā celtajās ēkās ir novecojuši, un šāda veida problēmas var parādīties negaidīti. Mēs jau kādu laiku gatavojam piedāvājumu šai mājai lifta modernizācijai. Un mēs domājam, ka tuvākajā laikā mēs uztaisīsim sapulci, lai iedzīvotāji, mūsu klienti, var izvēlēties kādu risinājumu viņi redz,” norāda ”Civinity Mājas Jūrmala” valdes loceklis Igors Krivoručko.

Līdz lēmuma pieņemšanai apsaimniekotāji sola parūpēties par klientu ērtībām un salabot liftu, lai tas būtu darba kārtībā un pastaigas uz devīto stāvu izpaliktu.

0 Komentāru