“Karstuma dēļ divos dzīvokļos izsprāga logi!” Ventspilī liesmu pārņemts šķūnis rada draudus blakus namam

2 komentāri

Ventspilī, Saules ielā, vietējo iedzīvotāju labvēlība pret kādu klaidoni, ierādot viņam pagaidu mājvietu šķūnītī, izmaksāja dārgi. Bezpajumtnieks savam miteklim tīšām vai netīšām pielaida uguni.

Blakus namā dzīvojošie šķūnī glabāja dažādas sadzīves mantas, tehniku un malku. Tāpat laiku pa laikam pajumtē nakšņojis kāds klaidonis. Mājiniekiem bezpajumtnieks nebija sagādājis īpašas problēmas, un cilvēki ļāva vīrietim tur atrasties. Tomēr, iespējams, tieši viņa neuzmanības dēļ ceturtdienas vakarā mantu glabātuve aizsvilās, bet brīdi vēlāk uguns jau apņēma ēku pilnā 120 kvadrātmetru platībā.

Postažu vietējie iedzīvotāji pamanīja stipri par vēlu. Kad glābēji ieradās, vīriem bija ne tikai jādzēš milzu liesmas, bet arī jāglābj blakus esošās mājas iedzīvotājus un jāsargā apkārtējos īpašumus, lai uguns neizplatās tālāk. Dzēšanā piedalījās vietējie glābēji un papildspēki no Piltenes posteņa.

Trīs cilvēki no ēkas tika ārā paši, bet astoņus evakuēja ugunsdzēsēji. Mājinieki informēja glābējus, ka saimniecības ēkas telpās var atrasties cilvēks, bet, kārtīgi apskatot šķūni, vīri iekšā nevienu neatrada. Ar divām stundām pietika, lai savaldītu un pilnībā likvidētu liesmas.

Karstuma dēļ divos dzīvokļos izsprāga logu stikli, bet kādai privātmājai nedaudz bojāts jumta segums. Šobrīd ap krāsmatām darbojas strādnieki, kuriem ir jāsakopj postažas sekas. Vietējie piekrīt mājas iedzīvotāja Andreja versijai par tīšu dedzināšanu, un galvenās aizdomās krīt tieši uz jau pieminēto klaidoni. Bezpajumtnieks kopš vakardienas notikumiem vairs nav redzēts.

2 komentāri