“Kamēr ugunsdzēsēji atbrauca, vairs nekas nebija glābjams” – ugunsgrēkā Kuldīgas pusē dzīvību zaudējusi sirmgalve

1 komentārs

Postošais ugunsgrēks Kuldīgas novada Rendas pagastā izcēlās īsi pirms Ziemassvētkiem. Liesmas pilnība nopostīja ģimenes mitekli. Līdz ar mājokli, posts paņēma arī cilvēka dzīvību.

Par to ka vēl pirms pāris nedēļām Rendas pagastā atradās gadiem kopta māja, kurā mitinājās četru cilvēku ģimene, šodien atgādina vien divi skursteņi, kas palikuši neskarti pēc postoša ugunsgrēka. Nelaime notika īsi pirms Ziemassvētkiem. Naktī ēkas koridorā parādījās liesmas un pa visu mitekli strauji izplatījās dūmi. Tobrīd telpās atradās 80 gadus vecā ģimenes vecmamma. Viņa gulēja dziļa miegā, neko nenojaušot. Pirtī, kas atradās dažus metrus nostāk no mājas, gulēja vēl divi cilvēki – kundzes meita ar savu vīru.

“Divos, pus trijos naktī piezvanīja vecāki. Teica ka briesmīgi viss deg. Kamēr ugunsdzēsēji atbrauca, vairs nekas nebija glābjams. Viens gāzes balons uzsprāga, divus viņi iznesa ārā no otras mājas puses, taču nodzēst nesanāca,” par nakts notikumiem stāsta ģimenes radinieks Vladislavs.

Visvairāk apkārtējie pārdzīvoja par telpās uguns iesprostoto sirmgalvi. Taču centieni iekļūt mājā nebija sekmīgi. Kundzei bija grūtības pārvietoties. Bet radiniekiem tikt ēkā viņu glābt, neļāva liesmas.

“Dega mājas ieeja, viņš mēģināja iekļūt caur logu, izsitot stiklu, taču no turienes sāka gāzties dūmi. Viņam nesanāca iekļūt un uz kliedzieniem vairs neviens neatsaucās,” stāsta Vladislavs.

Bojā gājušo kundzi atrada glābēji. Viņa bija saļimusi netālu no savas gultas un, visticamāk, nosmaka dūmos, kad ugunsgrēks vēl bija sākuma stadijā. Postaža atņēma dzīvību arī ģimenes mājdzīvniekiem – sunim un kaķim. Nelaime palicējus atstājusi bez jumta virs galvas, sadegušas drēbes, svarīgi dokumenti un nauda.

Tagad tuvinieki cenšas palīdzēt ģimenei atgūties, taču par ar visiem saimes resursiem būs par maz, lai pilnībā tiktu uz kājām.

Palīdzēt Kurcišu saimei var ar labdarības fonda starpniecību.  Pēc ugunsgrēka ir atvērti divi ziedojumu tālruņi. Zvans uz numuru 90067088 dāvinās Kurcišiem 1 eiro un 42 centus, bet uzspiežot numuru 90006860 ziedosiet 4 eiro un 27 centus.

1 komentārs