Kaimiņi: Ugunsgrēka daudzstāvu mājā Vecmīlgrāvī cēlonis varētu būt bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni

2 komentāri

Vecmīlgrāvī dienas vidū bija nepieciešama visai apjomīga evakuācija, jo tur, pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ, sāka degt pagrabs, ko kaimiņi skaidro ar kāda vīrieša iespējamu neuzmanīgu rīcība ar uguni, vēsta “Degpunktā”.

Īsi pirms diviem dienā, kādas daudzdzīvokļu ēkas pagrabā Vecmīlgrāvī, uzliesmoja sadzīves mantas. Ugunsgrēks paspēja pieņemties spēkā, iekams ieradās pirmā ugunsdzēsēju brigāde. Piedūmojuma dēļ evakuējās teju divdesmit cilvēki. Tostarp arī ģimene ar maziem bērniem.

Mārtiņš, kurš evakuēja ģimeni, stāsta, ka ēkas pagrabs bija sadalīts vairākās koka vienībās, no kurām viena aizdegās. Tā rezultātā dzīvoklis bija pilns ar dūmiem, visi cilvēki no mājokļa diezgan steidzīgi devās ārā, jo policija bija brīdinājusi – jāevakuējas. “Mazliet uztraukums bija, bet viss kārtībā,” viņš nosaka.

Kamēr cilvēki pulcējās pagalmā, kaimiņi savā starpā sprieda, vai gadījumā ugunsgrēka cēlonis nevarētu būt neuzmanīga rīcība ar uguni. Apkārtējie zināja teikt, ka pagrabā pāris dienas uzturējās kāds vīrietis, kuru mīļotā sieviete izlika no dzīvokļa. Viņš esot kaislīgs smēķētājs.

Valērijs, ēkas iedzīvotājs

“Viņa viņu vienkārši izlika pagrabā, viņš tur dzīvoja. Tur ir dīvāns un citas lietas. Jauns vīrietis. Viņš par mani ir desmit gadus jaunāks, ja man ir piecdesmit seši, viņam varētu būt četrdesmit seši apmēram.”

Viena no ēkas iedzīvotājām ir piesaistīta pie gultas. Invalīdi iznesa no mājas un nodeva mediķu rokās, taču sieviete no hospitalizācijas atteicās. Kad iekštelpas bija izvēdinātas, viņu nogādāja atpakaļ dzīvoklī. Ugunsgrēku izdevās savaldīt aptuveni divu stundu laikā.

Glābēji informēja, ka dzēšanas darbus apgrūtināja stiprs sadūmojums un tas, ka uzreiz nevarēja atrast degšanas perēkli. Dega sadzīves mantas aptuveni 30 kvadrātmetru platībā.

RRP VUGD 7. daļas vada komandieris Renārs Silavs pagaidām neapņemas spriest, kāds varētu būt nelaimes iemesls un saka, ka to izmeklēs policija.

2 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē seši cietušie

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa