Kaimiņi, stāstot par redzēto, valda asaras un dusmas – traģiskais ugunsgrēks Rīgā, kurā sadega bērniņš

6 komentāri

Svecītes liesma, kurai bija jākalpo par gaismas avotu, lai nenobiedētu vienatnē tumšā istabā atstātu mazuli, šonakt vienā no Rīgas daudzdzīvokļu mājām izraisīja ugunsgrēku. Turpmākie notikumi jau atspoguļoti medijos – atstātais zīdainis sadega šīs pašas sveces izraisītā ugunsgrēkā. Taču, ko par dzīvokli, kurā notika traģēdija, saka kaimiņi? Skaidroja raidījums “Degpunktā”.

Sadeguši bērnu ratiņi un karstumā sakusis rozā kombinezons tajā – šī aina kādā no Stūres ielas daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpām šodien liek sastingt šausmās. Neilgi pirms pulksten četriem naktī vienā no nama dzīvokļiem izcēlās ugunsgrēks. Diemžēl piepildījies ļaunākais no scenārijiem. Bez uzraudzības atstātā gadu un astoņus mēnešus vecā meitenīte gājusi bojā.

Otrdienas rītā gar mājas logiem satraukta staigā dzīvokļa īpašnieces paziņa un ir neizpratnē par notikušo, jo jau kādu laiku konkrētajā dzīvoklī neviens nedzīvoja.

Irina, pazīst ģimeni, kas dzīvoja izdegušajā dzīvoklī
Te dzīvoja mūsu paziņa. Viņiem nebija elektrības, jo parāds par elektrību sasniedzis 700 eiro. Viņi pārvācās dzīvot krīzes centrā. Vēlāk it kā viss bija kārtībā, nezinu… Tajā nedēļā bijām sazvanījušās, viss bija labi. Tā, lūk.

Sākotnēji viņi šeit dzīvoja pastāvīgi. Viņai ir vīrietis, no kura viņai ir bērns. Viņš regulāri ierieba – norāva skaitītāju ar visiem vadiem, tad durvīm priekšā ķieģeļus bija sakrāvis. Nezinu, iespējams, ka viņš bija kaut ko sastrādājis.

Kaimiņi valda asaras un dusmas

Indra, dzīvo blakus uguns skartajam dzīvoklim:

Viņš bija viens… uz rokām iznesa ārā.

Stāstot par piedzīvoto, kaimiņiene Indra atzīst, ka viņai dreb rokas un ir grūti parunāt.

“Mums bija piedūmota istaba. Taču neviens neko nezināja stāstīt vairāk,” atceras Indra.

Policija: šo grūti nosaukt par nelaimes gadījumu

Rīgas bāriņtiesa apstiprina, ka pēc elektrības atslēgšanas ģimene dzīvo krīzes centrā, taču vakar nezināmu iemeslu dēļ iegriezušies vecajā dzīvesvietā un uzņēmuši ciemiņus – ģimenes draudzeni ar viņas pusotru gadus veco meitiņu. Diemžēl tālākie notikumi noveduši pie traģiskām sekām.

Šobrīd policijai esošā informācija liecina, ka notikušais nav izdarīts ar nolūku, tomēr to grūti nosaukt par nelaimes gadījumu. Dzīvoklim noslēgtā elektrība šajā situācijā izrādījās liktenīga.

Pašlaik uzsākts kriminālprocess un ir aizturēta bērna 20 gadus vecā māte. Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieci šokē jaunās sievietes vienaldzība. Viņas sejā neesot nolasāmas emocijas.

Foto

6 komentāri