Kaimiņi dzirdēja sprādzienu: Džūkstes pusē pamatīgās liesmās nodeg privātmāja

1 komentārs
Kaimiņi dzirdēja sprādzienu: Džūkstes pusē pamatīgās liesmās nodeg privātmāja
EKRĀNUZŅĒNUMS

Trešdienas rītā Džūkstes pusē uzliesmoja privātmāja un ar apdegumiem slimnīcā nonāca tās saimnieks. Tuvākie kaimiņi stāsta, ka dzirdējuši sprādzienu un pieļauj, ka postažu izraisīja nepareizi uzstādīts vai bojāts gāzes balons.

Trešdien rīta agrumā Džūkstes pagastā pie Lanceniekiem mītošos satrieca nepatīkama vēsts par kāda apkārtnes iedzīvotāja nelaimi. Līdz pamatiem nodegusi māja. Postošais ugunsgrēks ēkā izcēlies ap pulksten plkst. 8.00, taču postažu neviens no tuvākajiem kaimiņiem nepamanīja, jo nams atrodas nomaļā vietā, turklāt meža ielokā. Trauksme sacelta tikai tad, kad ēka jau bija liesmu pārņemta un gaisā pacēlās milzu dūmu mutulis. Lūk, kādu skatu iemūžinājuši aculiecinieki.

Cietušais vīrietis mājā dzīvoja viens. Cilvēki, kas labi pazīst aptuveni 50 gadus veco kungu stāsta, ka nesen ēkas virtuvē tika nomainīts gāzes balons, un pieļaujams, ka tieši tas šorīt nesaprotamu iemeslu dēļ uzliesmoja.

Lai nodzēstu liesmas, glābējiem bija kārtīgi jāpiepūlas, proti, vispirms nācās meklēt ūdens ņemšanas vietu, bet pēc tam organizēt autocisternu rotāciju, lai nodrošinātu nepārtrauktu ūdens padevi. Ūdens tika ņemts no Džūkstes upes, kas ir nepilnā kilometra attālumā. Cietušā vīrieša stāvoklis šobrīd ir neapskaužams, taču vietējie ir pārliecināti, ka pašvaldība palīdzēs vīrietim atgūties pēc piedzīvotās nelaimes.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā