Kādā Ķengaraga iekšpagalmā paceļas milzu liesmas! Vietējiem aizdomas par “takšu kariem”

0 Komentāru
Kādā Ķengaraga iekšpagalmā paceļas milzu liesmas! Vietējiem aizdomas par “takšu kariem”

Naktī uz ceturtdienu, 22. novembri, liesmas Ķengaragā pilnībā iznīcinājušas divas vieglās automašīnas. Turklāt vietējiem ir aizdomas, ka notikušais nav nejaušība, bet gan tā dēvēto “takšu karu” atskaņas.

Ap plkst. 2.00 Lokomotīves ielas 102. nama pagalmā negaidīti uzliesmojis kāds auto. Lai arī drīz vien notiekošo pamanījuši vairāki nama iedzīvotāji, uguns ātri vien pārmetusies arī uz blakus esošo spēkratu. Mirklī, kad nelaimi nejauši pamanījuši vietējie policisti, kuri ieradušies uz izsaukumu par kādu netālā kāpņu telpā dusošo bezpajumtnieci, liesmas jau pacēlušas vairāku metru augstumā.

Dažas minūtes pēc policijas ierašanās notikuma vietā ieradušies arī aculiecinieku tik ļoti gaidītie ugunsdzēsēji. Tomēr bija jau par vēlu ko glābt.

Brīdi vēlāk liesmas apslāpētas, glābšanas dienesta vīri devušies prom, notikuma vietu atstājot Valsts policijas darbinieku pārziņā, bet abu degušo auto stūrētājiem atklājusies pagalam nepatīkama aina – abi automobiļi iznīcināti pilnībā.

Nākamajā rītā kāda sieviete raidījumam “Degpunktā” atklāj, ka naktī nejauši palūkojoties pa logu, redzējusi ainas, kas liek domāt, ka auto aizdedzināts – degt sācis viens no taksometra priekšējiem riteņiem. Arī kādas citas aculiecinieces novērojumi ir līdzīgi.

“Pirmais sāka degt taksometrs. Un tad liesmas pārmetās arī uz “KIA”,” stāsta sieviete.

Pie nodegušā taksometra vraka raidījums sastapa arī uzņēmuma īpašniekus un sadegušā braucamrīka stūrētāju. Viņi neslēpj, ka šis notikums, kurā, visticamāk, ierauti arī nejauši līdzcilvēki, ir tā dēvēto “takšu karu” sekas.

“Mēs strādājam lidostā. Mēs domājam, ka aizdedzināts tīšuprāt. Jā. Tur mums katru dienu kāds draud. Situācija ir tāda, ka vēl pagājušajā nedēļā tur bija liels kautiņš, vicinājās ar nažiem, gāzes baloniņiem. Tur strādā vieni bandīti,” stāta taksometra vadītājs. Viņš par notikušo uzrakstījis iesniegumu policijā.

Tā kā taksometru kompānijas saimniekiem ir pat konkrētas aizdomas par to, kas stāv aiz visām šīm nebūšanām, tās izklāstītas arī iesniegumā policistiem, taču cilvēkiem, kas lidostas apkaimē pēdējo mēnešu laikā jau piedzīvojuši ne mazums nepatīkamu mirkļu, vairs nav ticības tam, ka policisti ir spējīgi ko darīt.

Taksometru biznesu pie lidostas regulējot īsta mafija, kuras ietekme un nekaunība ir prātam neaptverama – par mieru un vietu tur esot jāmaksā.

Sazinoties ar Valsts policijas Ķengaraga iecirkni, raidījums uzzināja, ka šajā gadījumā tik tiešām ierosināts kriminālprocess, taču tā izmeklēšana jau nodota kolēģu rokās. Ņemot vērā situācijas nopietnību un auto saimnieku izteiktās aizdomas, lietu izmeklēs Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvalde.

Šobrīd tiekot izskatītas vairākas versijas par notikušo, un nevar izslēgt ne huligānismu, ne kādu personu savstarpēju konfliktu vai rēķinu kārtošanu, ne automašīnas tehnisku bojājumu. Lai noskaidrotu patiesos aizdegšanās iemeslus, nozīmētas vairākas ekspertīzes.

0 Komentāru