Kāda jauna ģimene Kandavā ugunsgrēkā zaudē dzīvesvietu

10 komentāri

Kāda ģimene no Kandavas pēc postoša ugunsgrēka viņu jaunbūvētajā ģimenes mājā tagad meklē notikušā aculieciniekus, jo pastāv aizdomas, ka īpašums aizdedzināts. Kamēr policija veic izmeklēšanu, cietušie meklē izeju no bezizejas. Celt visu no jauna, mukt uz ārzemēm vai kādu laiku padzīvot tā teikt ”uz koferiem”, stāsta TV3 raidījums ”Degpunktā”.

Vadims ar sievu un diviem  – divus un trīs gadus veciem – bērniem dzīvo Kandavā mazā dzīvoklītī, bet jau tuvākajā laikā ģimenei bija plāns pārcelties pašiem uz savu māju, kas vairākus gadus tika remontēta pašu spēkiem. Lielos plānus izjauca postošs ugunsgrēks. Naktī no 17. uz 18. jūliju renovētais īpašums pārvērtās krāsmatās.

“Ugunsgrēks sācies pēkšņi. Kaimiņi arī teica, ka vienā brīdī viņi bija laukā un neko neredzēja, un nākamajā brīdī viss jau bijis liesmās,” stāsta mājas īpašnieks.

Sākotnēji apskatītas vairākas versijas par to, kas varētu būt bijis par cēloni liesmām, bet pamazām izkristalizējas tikai viens variants.

“Īssavienojums diez vai, jo mājā nebija elektroinstalācijas. Ir jauns elektropievads, bet tas nebija pieslēgts. Vienīgā barošana bija, kas baro kameras, un tur bija 12 voltu. Inspektori atbrauca, paņēma analīzes, jo ir aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu,” skaidro īpašnieks.

Iepriekš uzstādītās kameras varētu viest lielāku skaidrību, taču visi videomateriāli glabājušies cietajā diskā turpat mājā. Datu nesējs ir pamatīgi cietis. Tomēr speciālisti, kas uzstādīja drošības iekārtu, mēģināšot informāciju atgūt. Vadims cer, ka viņam kāds palīdzēs novākt krāsmatas. Tas ir pirmais darbs, kas jāizdara, lai vispār attaptos no pārdzīvotā.

“Rokas “nolaižas”. Mēs te cenšamies tagad kaut ko piekārtot. Kaut kāda tehnika ir vajadzīga, jo pamati arī ir ieplaisājuši. Tur jāsauc eksperts, vai jārok viss ārā kā bedre un jāizlīdzina līdz ar zemi. Glābjams pilnīgi nav nekas,” izmisis ir īpašnieks.

Vadims saka, – naudu mājai sapelnīja Vācijā, tagad viss jāsāk no nulles, un ģimenes galva pieļauj, ka atkārtoti vajadzēs doties peļņā uz ārzemēm, taču žēl atstāt bērnus.

Lai ģimenei nebūtu jāšķiras un bēdu sagrautie kandavnieki atkal varētu tikt uz kājām, piezvanot uz tālruni 90203909 jūs cietušajiem dāvināsiet 1,50 eiro, lai ziedotu lielāku summu, 4,27 eiro, jāzvana pa numuru 90006860.
10 komentāri