Jūrmalā neprātīgs vīrietis izraisa gāzes balona eksploziju

Pievienot komentāru
Jūrmalā neprātīgs vīrietis izraisa gāzes balona eksploziju

Aizvadītā nedēļa ir pierādījums tam, ka ugunsdrošības ziņā vidējais latvietis nav īsti labi informēts ne par prevenciju, ne par to, kā rīkoties, kad nelaime jau izcēlusies. Slokas mikrorajonā šonedēļ nogranda gāzes sprādziens, izvērtās kritiska situācija.

Darbadienas vakarā, kad lielāka daļa Raiņa ielas 6. namā iedzīvotāju jau bija atgriezušies no darbiem un gatavoja vakariņas, vienā no ēkas dzīvokļiem sākās pamatīga jezga. Kāds iemītnieks, būdams stiprā alkohola apreibumā, ieslēdza gāzes plīti un par to tīši vai netīši piemirsa. Pēc kāda laika, kad istaba jau bija pilna ar gāzi, dzīvokļa saimnieks nolēma uzsmēķēt. Brīdī, kad vīrietis piešķīla sērkociņu, nogranda sprādziens. Ja gāzes balons būtu bijis pilns, tad šī būtu pēdēja cigarete vīrieša dzīvē.

Vīrietis guva vairāku ķermeņa daļu apdegumus, ārsti cietušo aizveda uz slimnīcu, kur viņš joprojām atrodas.

Daudz vairāk par aizdegšanās iemesliem un kopdzīvi zem viena jumta ar ne visai adekvāto kaimiņu mums stāsta Raiņa ielas iedzīvotāji, kuri vēlas palikt anonīmi. Izrādījās, ka mājinieki jau vairākus gadus spiesti dzīvot kā uz pulvera mucas. Vīrietis ar savu dzīvesbiedri regulāri rīko ballītes. Vakaros mājas pagalms pārvēršas par pulcēšanās vietu svešniekiem. Pārējiem mājas iedzīvotājiem ir sasietas rokas, regulārie policistu izsaukumi neko nedod.

Ļaudis satraucas, ka vienu dienu māja var aizdegties tā kārtīgi un ugunsgrēkā aizies bojā gan pats ballīšu rīkotājs ar savu dzīvesbiedri, gan blakus dzīvojošie. Lai tā nenotiktu, vietējie, atsaucoties uz pēdējo incidentu, centīsies ar tiesībsargājošo institūciju palīdzību nevēlamo kaimiņu izlikt uz ielas.

Diemžēl gadījumi, kad dzīvokļos un arī privātmājas sprāgst gāze, nav nekāds retums. Iemesli vienmēr ir dažādi – neuzmanīga apiešanās ar plītīm vai gāzes iekārtas nepareiza apkope. Taču nereti eksplozijas ir apzinātu darbību sekas. Tā, piemēram šogad aprīlī Augšlīgatnē, klusā privātmāju rajonā, Ziedu ielā, kāds cienījama vecuma kungs ar gāzi gribēja uzspridzināt savu māju, tāda veidā domājot, ka ieriebs arī kaimiņiem, taču beigās nodarīja pāri tikai sev.

Vel viens incidents notika šī gada sākumā daudzdzīvokļu mājā Lugažu ciematā, pie Valkas, kad, mainot gāzes balonu, virtuvē tas pēkšņi uzsprāga. Apdegumus toreiz guva pats mitekļa saimnieks, par laimi pārējie nama iemītnieki necieta.

Un viens no pēdējā laika smagākajiem negadījumiem notika pagājušā gada augustā Siguldas pusē, pie Jūdažu ciemata, kur kādā privātmājā nogranda pamatīgs sprādziens. Incidentā cieta daudzbērnu ģimene. Pēc toreiz publiski pieejamās informācijas kļuva zināms, ka no sētā stāvošās gāzes tvertnes mājā bija noplūdusi gāze un vienā no istabām, ieslēdzot gaismu, radusies elektrības dzirkstele, kas deva impulsu eksplozijai.