Jubilejas svinības Jelgavas novadā beidzas ar traģēdiju; ugunsgrēkā sadeg trīs cilvēki un suns

5 komentāri

Trīsdesmit gadu – tieši tik palika kādam vīrietim, kurš nākamgad savu dzimšanas dienu vairs nesvinēs. Jelgavas pievārtē nedēļas nogalē jubilejas svinēšana izvērtās traģēdijā. Postošā ugunsnelaimē gāja bojā pats gaviļnieks, kā arī vēl divi viesi un suns.

Sestdienas naktī nelielajā ciematā Ūdeles, Jelgavas novadā, stundām ilgi vietēju iedzīvotāju vidū valdīja satraukums, izmisums un neziņa par turpmākajiem likteņa pavērsieniem. Kādā ķieģeļu mājā izcēlies postošs ugunsgrēks, un telpās palikuši iesprostoti vairāki cilvēki. Par nelaimi apkārtējiem kļuvis zināms tikai tad, kad virs ēkas parādījušies melni dūmu mutuļi, bet logos bijusi saskatāma liesma atblāzma.

Kļuvis skaidrs, ka uguns mājoklī plosījusies jau kādu laiku. Daži no tuvākajiem kaimiņiem centušies nepakļauties panikai un, nesagaidot ugunsdzēsējus, paši lauzušies degošajā miteklī un veiksmīgi izvilkuši kādu vīrieti, kas atradies netālu no ārdurvīm. Pēc brīža pie nama piestājuši glābēji, vīri sagatavojuši nepieciešamo ekipējumu un metušies telpās.

Paralēli dzēšot liesmas, ugunsdzēsēji pārmeklējuši istabas un uzgājuši divu stipri apdegušu cilvēku mirstīgās atliekas. Mirkli vēlāk, kad glābēji nedaudz savaldījuši liesmas un tikuši uz nama otru stāvu, atrasts vēl viens bojāgājušais. Māja izdegusi visā simts kvadrātmetru platībā, un cīņu ar liesmām ugunsdzēsēji beidza ap diviem naktī.

“Ņemot vērā tos apstākļus, ka uz ierašanās brīdi jau ēka dega pilnā platībā, tiek secināts, ka par ugunsgrēku paziņots novēloti. Par apgrūtinājumiem blakus objektam nebija ūdens ņemšanas vietas, tādēļ ūdens tika nodrošināts ar pievešanu,” norāda VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Raivis Pužulis.

Visticamāk, mājinieki nebija laikus pamanījuši postu, jo visi bijuši spēcīgā alkohola apreibumā. To pirmdien secina vietējie iedzīvotāji, atskatoties uz skarbajiem sestdienas notikumiem. Liktenīgajā dienā tika svinēta kāda vīrieša jubileja.

“Četri cilvēki, vienu mēs izvilkām. Tēvs ar brāli un mans brālis palika iekšā. Viens no sadegušajiem laikam bija izrāpojis pie ieejas. Viņiem durvis vērās uz iekšpusi. Mans kaimiņš, kas dzīvo pāri ielai, bija atskrējis, vēris durvis vaļā, bet tās nevērās. Viņš pie durvīm bija ticis četrrāpus. Viņu ugunsdzēsēji tādā pozā arī iznesa. Viņš tur bija šausmīgi apdedzis,” notikumus atstāsta bojāgājušo radinieks Juris.

Iedzīvotāji ir pārliecināti, ka ugunsgrēks nebūtu bijis tik plašs un traģisks, ja glābējiem nenāktos braukāt vairākus kilometrus pēc ūdens. Agrāk dažu metru attālumā no degušās ēkas bijis izrakts neliels dīķis, kas bijis domāts tieši ugunsdzēsēju vajadzībām.

“Bija pat kartē iezīmēts, ka ir vieta ūdens ņemšanai ugunsgrēka gadījumā. Mēs paši bijām izbrīnīti. Ūdenskrātuvi raka padomju laikos, kad cēlu šo māju. Mēs tā arī domājām, ka ūdens ņemšanas vieta tā arī paliks, bet pagājušajā gadā zemes īpašnieks ņēma un aizbēra. Mēs viņam teicām, ja nu kaut kas atgadās. Lūk, arī atgadījās,” raidījumam stāsta vietējais iedzīvotājs Viktors.

Pēc šā incidenta tuvākie kaimiņi pieņēmuši lēmumu vākt no vietējiem parakstus un sūtīt vēstuli pašvaldībai, lai šādā veidā risinātu jautājumu par ūdens ņemšanas vietu.

5 komentāri