Jelgavas industriālajā parkā notikušā ugunsgrēka cēloņus skaidros policija

0 Komentāru
Jelgavas industriālajā parkā notikušā ugunsgrēka cēloņus skaidros policija
EKRĀNUZŅĒMUMS

Ceturtdienas rītā Jelgavas industriālā parka “NP Jelgavas biznesa parks” rūpnieciskajā teritorijā notikušā ugunsgrēka izcelšanās iemeslus skaidros Valsts policija, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste.

Dienestā informēja, ka izsaukums uz ugunsgrēku tika saņemts plkst.10.01, savukārt liesmu izplatīšanās tika ierobežota plkst.13.24.

Gribuste norādīja, ka notikuma vietā strādāja 27 ugunsdzēsēji glābēji ar astoņām autocisternām un vienu auto ar kāpnēm.

Cilvēki no degošās ēkas bija evakuējušies pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās. Pēc palīdzības pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem vērsās četri cilvēki.

Ēkā, kuras kopējā platība ir 30 000 kvadrātmetru, ugunsgrēks izplatījās 1600 kvadrātmetru platībā. Šobrīd notikuma vietā turpinās konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi, lai pilnībā nodzēstu visas gruzdošās vietas, piebilda Gribuste.

Viņa skaidroja, ka notikuma vietā ir izveidots ugunsgrēka dzēšanas vadības štābs, kurā iesaistījās industriālā parka pārvaldītājs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra, Valsts vides dienesta, Jelgavas pašvaldības policijas un AS “Gaso” pārstāvji.

Dzēšanas darbos ir iesaistīti ugunsdzēsēji glābēji no Jelgavas, Elejas, Kalnciema, Dobeles, Olaines un Rīgas.

Ugunsgrēks izcēlies bijušajā RAF rūpnīcas teritorijā, novēroja aģentūra LETA. Tuvējās ielas bija piepildījuši dūmu mutuļi.

Video: ugunsgrēks “NP Jelgavas biznesa parka” teritorijā

Industriālo parku attīstītāja un apsaimniekotāja SIA “NP Properties” valdes priekšsēdētāja Elita Moiseja aģentūrai LETA apstiprināja, ka ugunsgrēks izcēlies “NP Jelgavas biznesa parka” teritorijā.

“Aizdegusies kāda nomnieka ražotne, taču patlaban nevaram pateikt, tieši kura nomnieka telpas tās ir, jo nomnieki izvietoti cieši blakus. Sīkāku informāciju varēsim sniegt, kad dzēšanas darbi būs pabeigti,” sacīja Moiseja.

“NP Jelgavas biznesa parks” ir viens no lielākajiem rekonstruētajiem industriālajiem parkiem Latvijā ar kopējo platību 23 hektāru un iznomājamo telpu platību vairāk nekā 70 000 kvadrātmetri.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka ugunsgrēks izcēlies SIA “Baltic Innovation Holding” ražotnē. Ar uzņēmuma vadību pagaidām aģentūrai LETA nav izdevies sazināties.

“Baltic Innovation Holding” reģistrēta 2015.gada martā un uzņēmuma pamatkapitāls ir 3600 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir SIA “Everest Holding Group” (40%), SIA “KT centrs” (21,11%), Kipras uzņēmums “Briezal Management Limited” (16,67%), Krievijas pilsonis Leonids Kedrins (16,67%) un Krievijas pilsonis Igors Aņisimovs (5,56%).

Uzņēmums 2017.gada septembrī ir izslēgts no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāju reģistra un tam ir anulēta PVN apliecība. 2017.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 6599 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Ugunsgrēka vietai blakus esošā uzņēmuma “Chocolette Confectionary” biznesa attīstības direktors Guntars Dzērve aģentūrai LETA sacīja, ka lai gan “Chocolette Confectionary” atrodas blakus ugunsgrēka vietai, taču, pateicoties ugunsdzēsēju operatīvajam darbam, ugunsgrēks ir lokalizēts un nav nekādā veidā skāris uzņēmuma ražotni.

0 Komentāru