Jaunieši, cenšoties iekurināt krāsni ar degvielu, izraisa ugunsgrēku

0 Komentāru

Jauniešu kompānija Valmierā bija iegādājušies benzīnu, ko izmantot kā degšķidrumu krāsns kurināšanai. Šķiet, nepilngadīgajiem neviens nebija izskaidrojis, kāpēc degvielu šādam mērķim izmantot ir aizliegts. Ugunsgrēks, kas izcēlās dzīvoklī, piepildīja istabas ar dūmiem, un jaunietes, kas atradās iekštelpās, paspēja nopietni saindēties, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Pirms aptuveni nedēļas uz Rīgas ielu Valmierā dzīvot pārcēlās jauniešu kompānija. Divas nepilngadīgas meitenes un puisis noslēdza īres līgumu ar kādu tikko renovētas divstāvu mājas saimnieku. Jau esošie iedzīvotāji vēl kaimiņus nav iepazinuši, bet pieļauj iespēju, ka jaunieši ir studenti.

“Nu tur tāds viens garš puisis un divas meitenes. Es vairāk tur nevienu neesmu redzējusi. Es pieļauju domu, ka viņi kaut kur šeit mācās un trijatā izīrē,” norāda mājas pirmā stāvā iedzīvotāja Dzintra.

Īsi pirms pusdienas laika no jauniešu dzīvokļa sāka celties dūmi. Telpās vēl atradās abas meitenes. Dzintra stāsta, ka pārbijās, ieraugot operatīvo dienestu brigādes sastājamies pagalmā un uztraucās, vai kaimiņus izdosies izglābt: “Es biju mājās un redzēju, kā ugunsdzēsēji un “ātrie” iebrauca pagalmā. Sajūtas bija diezgan šokējošas.”

Ugunsdzēsēju Valmieras daļas komandieris ziņo, ka jaunietes bija iesprostotas dzīvoklī, kas strauji piepildījās ar indīgiem dūmiem – bija jārīkojas steidzīgi: “Izmantojot trīs posmu izbīdāmās kāpnes, pa logu tika izglābti divi cilvēki, kuri atradās šajā dzīvoklī. Viņi tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem un hospitalizēti Vidzemes slimnīcā.”

Kāda cita apkaimes iedzīvotāja zina teikt, ka jaunieši ugunsgrēku izraisīja neapdomīgas rīcības dēļ. Proti, ēkā ir tikai malkas apkure un ar krāsni ir jāprot rīkoties uzmanīgi.

“Es sapratu, ka puisis bija darbā un meitenes bija mājās. Ar benzīnu aizdedzinājušas krāsni. Dzīvoklis tikko bija izremontēts, un jauna krāsns uzmūrēta. It kā nekādām problēmām nevajadzētu būt,” norāda blakus mājas iedzīvotāja.

Izteikto nelaimes cēloņa versiju apstiprina arī ugunsdzēsēji un skaidro iespējamo notikumu gaitu: “Benzīns izgaro. Tajā brīdī, teiksim, paiet kaut kādas sekundes desmit, 15 , tas izgaro, izgaro, un tur rodas degtspējīgas gāzes. Pie dzirksteles vai pie liesmas momentāni uzliesmo un var radīt pat sprādzienu.”

Komandieris neiesaka nevienam izmantot degvielu, lai iekurinātu krāsni.
0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Aculiecinieka video: trīs spēkratu sadurme uz Rīgas apvedceļa A4

"Normāli dzēru. Kā parasti…" Kāds šoferis tā arī nav mācījies no savām kļūdām

Nekaunība augstākajā mērā: zagļi neatkarīgi no novērošanas kamerām piesavinās vairākus velosipēdus

Tukumā pazudusi skolniece; ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību meklēšanā

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Baltezerā izposta privātmāju

"Es jutu, ka sāku smakt." Daudzstāvu nama iedzīvotāji Rīgā spiesti glābties no dūmiem

Gāja pa neapgaismotu ceļu bez atstarotājiem: Ķekavas novadā nāvējoši notriekts vīrietis

Zaudēja tuvinieku un palika bez dzimtas mājām: ģimenei Krāslavas novadā ir nepieciešama palīdzība

Bīstama avārija pie Ķekavas apļa: kravas auto "iedriftē" vieglās automašīnas sānos

Šoferis pie policijas iecirkņa Rīgā notriec bērnu un aizbēg

Sirdsdēstos "Volvo" šoferis iznīcina savu auto, visticamāk, tīšuprāt cenšoties ietriekties kokā

Kad bebru ģimene kļūst par satiksmes biedu: zvēru apgrauzts koks draud uzgāzties automašīnām