Jauna ģimene pēc ugunsgrēka Tērvetes pusē palikusi bez mājām un visas iedzīves. Aicinām palīdzēt!

9 komentāri
Jauna ģimene pēc ugunsgrēka Tērvetes pusē palikusi bez mājām un visas iedzīves. Aicinām palīdzēt!

Līdzi visiem labumiem, ko dod dzīve ārpus lielpilsētām, klāt nāk arī liela atbildība par to, lai privātmājā viss būtu kārtībā. Diemžēl pirms pāris dienām Tērvetes pusē kādas ģimenes mājās notika elektrības īssavienojums. Brīdī, kad visi iemītnieki atradās savās ikdienas gaitās. Izcēlās ugunsgrēks, un viena jauna, strādīga saime palika bez pajumtes. Tā noslēdzās viņu piecus gadus ilgušā dzīve laukos. Un, lai atkal nebūtu jāpārceļas, mēs aicinām jūs sniegt ģimenei palīdzīgu roku. 

Tērvetes novadā pie Kroņauces jauna ģimene, kurā aug sešus un deviņus gadus vecas meitenes, palikusi bez jumta virs galvas. Parastā darba dienā, kas nevēstīja ne par ko ļaunu, mājā izcēlās ugunsgrēks.

“Es biju Jelgavā, vīrs bija darbā aiz Jelgavas. Man zvanīja kaimiņš, ka mūsu māja deg. Kamēr atbraucu, pagāja pusstunda un verandas vairs nebija, jumts bija iebrucis. Man teica, ka uguns no verandas uz jumtu ir pārgājis desmit minūšu laikā, jo kaimiņš 12.00 bija braucis pusdienās un nekas par neko neliecināja,” stāsta Līga Mačevska, kura zaudējusi mājas.

Labā ziņa visā šajā postā ir tā, ka ne bērni, ne mājdzīvnieki nav cietuši, un par to ģimenes vecākie var tikai atviegloti nopūsties. Ugunsdzēsēji pieļauj, ka nelaime izcēlusies no elektrības kastes.

Vismazāk mājā cietusi tā istaba, kur glabājušās nevērtīgākās lietas – apģērbs lauku darbiem un dažādi piederumi. Telpa nav izdegusi, jo bijušas aizvērtas durvis. “Visa iedzīve, visas ikdienā lietojamās lietas ir sadegušas. Arī bērnu piederumi peldēšanai, mūzikas skolai – pilnīgi viss,” stāsta Līga.

Diemžēl īpašums nebija apdrošināts, un šobrīd vajadzīgi gan naudas līdzekļi, gan noderētu fizisks spēks, lai novāktu krāsmatas un sāktu visu no jauna. Ģimenei piešķirts pagaidu dzīvoklītis.

Līdz ar saimniekiem, notikušo, šķiet, smagi pārdzīvo arī ģimenes mājdzīvnieki. Viens no kaķiem dienu un naktī sēž uz bērnu istabas loga palodzes un nekust ne no vietas. Protams, visgrūtāk šobrīd ir saimes mazākajiem. “Ir diezgan smagi. Meitenēm ir seši un deviņi gadi. Viņas ik pa laikam atceras un raud. Vecākā meita vispār pirmajā dienā neko neēda,” stāsta Līga.

Ikviens, kurš var palīdzēt Mačevsku ģimenei atkal atgūt mājas, ir aicināts ziedot 1,42 eiro, zvanot pa labdarības tālruni 90067088. Bet, ja ir iespēja dāvināt lielāku summu, to var izdarīt, veicot pārskaitījumu uz kontu Līgai Mačevskai (LV17HABA0551011050242).

Kas attiecas uz postā aizgājušajām mantām, tad tās sola sarūpēt fonds “Pēc ugunsgrēka”. Ja ģimenei nododama kāda personīga ziņa, iedzīvotāji aicināmi Līgai (26372369) vai Jānim (26326126). “Degpunktā” komanda tic, ka kopā mums izdosies palīdzēt.

TOP komentāri

 • Maris Ody
  +7 +6 -1

  Maris Ody

  Līga Grīnberga Daudziem nav tie pardesmit eiro.
  Un apdrosinasana ir pulnigs fufelis.
  Man nodega vasarnica.
  If apdrosinatajs neko maksat negribeja.
  Vilka viss vairak ka gadu.
  Iedeva pilnigakas kapeikas.

  Un tada obligata apdrosinasana veicinas tikai launpratigo dedzinasanu, lai dabutu naudu.
 • Līga Grīnberga
  +8 +6 -2

  Līga Grīnberga

  Pec Degpunktā sizetiem valdībai ierosinu obligāto mājokļa apdrosinasanu.
 • Evsis
  +4 +4 0

  Evsis

  Cilvekiem nelaime notikusi! Un te gudri spriedele gudri žaži! Tu jau nezini rit vari ari tevi piemeklet postosa nelaime, esam tacu lidzilvecigi. Nevis truli un spriedeligi gudri par citu postu! Nelasi tadas ziņas un neziedo ja tev žēl. Dzive ir ka bumerangs nu nu tiem gudrajiem bruķētājiem.
  Veiksmi ğimenitei atkopties no nelaimes!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl