Jau gadiem ilgi kāds neadekvāts iedzīvotājs terorizē kaimiņus un aizdedzina savu dzīvokli

0 Komentāru

Dienests pie dienesta, bet nevienam nav varas pār neadekvātu cilvēku, kurš gadiem ilgi terorizē mājas iemītniekus Rīgā, Kuldīgas ielā 46. Situācija eskalējusies tik tālu, ka huligāns sācis dedzināt savu dzīvokli un nav tālu no tā, ka uguns tiks pielaista gāzes vadam.

Kuldīgas ielas 46. nama iedzīvotājus jau ilgstoši terorizē pirmā stāva kaimiņš Konstantīns. Vīrietis ir spēka gados, bet nekur nestrādā, lieto apreibinošas vielas un to iespaidā veic neadekvātas darbības. Maija sākumā Konstantīns tīšām vai netīšām aizdedzināja savu dzīvokli, bet pagājušajā nedēļā atkal miteklī izcēlās ugunsgrēks, un šoreiz mājinieki ir pārliecināti, ka tas darīts speciāli. Proti, Konstantīnam uznācis prāta aptumsums.

“Bija jau plkst. 23.00, es jau gāju gulēt, tad dzirdēju, ka man kāds klauvē pie durvīm. Ugunsdzēsējs teica, lai silti saģērbjas, un viņš izvedīs ārā. Kā ugunsdzēsējs attaisīja durvis, tā pilns koridors ar dūmiem. It kā viņš pats nemaz mājās neesot bijis. Es pa dienu dzirdēju, ka tur staigāja un runāja un pat pacēla balsi,” stāsta kaimiņiene.

Degušais miteklis tagad ir aizzīmogots, bet tas netraucē Konstantīnam iekāpt pa logu vai noraut policijas plombas un ieiet pa durvīm. Pēc atkārtota ugunsgrēka mājinieki tagad dzīvo bailēs, ka vienā reizē visa māja var ”uziet gaisā”.

“Nu tur vairāk nav kam degt, vienīgi man ir bail par gāzi. Mēs taču visi esam apdraudēti,” noraizējusies ir kāda mājas iedzīvotāja.

Pēc šāda trača gan droši vien kādu laiku var cerēt uz mieru, piebilst kaimiņiene, bet nepatīkami ir apzināties, ka, lai arī dienu iepriekš mājinieki jau nojautuši, ka briest kaut kas nelāgs, diemžēl policija profilaktiski notikuma vietu nav apciemojusi un jandāliņš pirmajā stāvā eskalējies līdz izcēlies ugunsgrēks.

“Es zvanīju policijai, uz ko man policija jautāja, vai man ir kādi pierādījumi, ka viņš ir narkomāns,” stāsta mājas iedzīvotāja.

Valsts policijā saka, ka adrese viņiem ir zināma, bet diez ko daudz kārtības ieviešanā panākt nav izdevies: ”Naktī uz 16. septembri policija ieradās šajā adresē, jo tika saņemta informācija par to, ka ugunsgrēkā cietušam dzīvoklim ir norautas policijas drošības uzlīmes, ar kurām bija aizzīmogota notikuma vieta. Kopumā policija izsaukumus uz šo adresi šogad saņēmusi četras reizes – par to, ka kāpņu telpā guļ vīrietis, par policijas drošības uzlīmju noraušanu un divas reizes saistībā ar konfliktiem. Saistībā ar gadījumu, kur kāpņu telpā gulējis vīrietis, ir uzsākta resoriskā pārbaude, saistībā ar konfliktiem – izbeigtas lietvedības. Šajos gadījumos bija izbraukusi pašvaldības policija.”

Pašvaldības policisti atzīst, ka ar Konstantīnu ir bijusi darīšana ne reizi vien, taču šobrīd vienīgais, ko var darīt, ir vīrieti aizturēt, sodīt un atbrīvot: “Jā, nu šīs vasaras laikā mēs uz attiecīgo namu esam saņēmuši vairākus izsaukumus. Pārsvarā visi ir bijuši par šo vīrieti, kad viņš gulējis kāpņu telpā. Ņemot vērā, ka pašreiz pastāv iespēja, ka viņš varētu būt vainīgs, es aicinu iedzīvotājus ziņot policija, ja vīrietis atkal parādās mājas tuvumā.”

Tā kā pastāv aizdomas, ka vīrietis ir nepieskaitāms, lielāka cerība ir viņu ievietot piespiedu ārstniecības iestādē, uzskata Kuldīgas ielas 46. nama iedzīvotāji, taču tam nepieciešama tuvinieku aktīva rīcība, bet, viss ko dara radi, ir tikai un vienīgi saistīts ar Konstantīna dzīvokļa uzturēšanu. Tikmēr apkārtējie viens pēc otra meklē iespējas kā pārcelties uz dzīvi citur.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām