Komentāri

Ceturtdien, 1. marta naktī, Līvānos, Jelgavas ielā noticis ugunsgrēks. Pēc notikušā iedzīvotāji izvirzījuši versiju, ka apkārtnē siro piromāns, kurš sava prieka pēc apņēmies iznīcinātu māju pēc mājas. Dažu gadu laikā uguns nopostījis vairākus īpašums.

Tikai retais spēj uzjokot brīdī, kad pa krāsmatām, kur vēl pirms dažām stundām slējās tevis celtā māja, staigā ugunsdzēsēji, laistot ūdeni un izārdos pēdējās nama sienas. Mājas saimnieks Igors raidījumam “Degpunktā” stāsta par virtuvē izlīmētajām flīzēm no 19. gadsimta, kas tika atvestas no senas muižas un atceras par 10 kilogramiem pelmeņu, kurus sieva nopirka pirms pāris dienām. Ar smīnu viņš saka, ka tie noteikti ir “izcepušies”. Ne vien pelmeņi un flīzes, bet visu Igora ģimenes iedzīvi ir iznīcinājušas liesmas, kas naktī ap plkst. 3 apņēma ēku. Tāpat kā mājās saimnieks, arī viņa kaimiņi visu šo nakti pavadīja vērojot glābēju darbu un šausminoties par notikušo.

Sergejs
kaimiņš

Gulējām, sieva gāja uz tualete un skatās, ka ir dūmi…Mani pamodināja, es izskrēju pie kaimiņiem, prasīju vai nevajag palīdzēt. Viņš teica, ka nevajag. Palīdzēt vairs nevarēja, viss jau bija bezjēdzīgi, liesmas jau bija pārņēmušas māju. Vējš pūta tieši uz to pusi.

Nams aizdegās tik ļoti strauji, ka pat mājinieki, būdami nomodā, nepamanīja brīdi, kad uguns piezagās ēkai.

Igors
mājas saimnieks

Šeit es vēl paspēju pašā sākumā nodzēst. Izskrēju apakšbiksēs, basām kājām un bēru sniegu ar lāpstu. Bet tajā pusē kā viss aizgāja, tā aizgāja, tāpēc ka vajadzēja vilkt ārā sunīti un kaķi. Suni knapi atradu. Mājai ir 13 gadi. To būvēja labākie speciālisti. Bija labākā izolācija un labākie vadi ievilkti. Nevar būt elektrība vainīga.

Arī neviens cits no apkārtnes ļaudīm nedomā, ka pie vainas varētu būt elektroinstalācija vai krāsns, kas kalpo par iemeslu daudzām nelaimēm. Jelgavas ielā pēdējos gados piedzīvots neviens vien ugunsgrēks. Pirms neilga laika nodegusi māja Sergejam tieši kaimiņos un pirms mēneša paša nams bija pakļauts briesmām. Sētā nodega malkas šķūnis. Sergejs smej, ka jāsāk vainot ielas negatīvā enerģija. Bet, ja runā nopietni, tad, iespējams, kāds ugunsgrēkus izraisa apzināti.

Sergejs
kaimiņš

Ugunsdzēsēji saka, ka kāds ir aizdedzinājis. Tāda ir versija. Es domāju, ka mūs arī kāds aizdedzināja, jo man malkas šķūnī elektrība nav ievilkta, bet pats aizdegties nevarēja. Mūsu mājās neviens nepīpē. Ne es pats, ne citi. Ar sērkociņiem neviens neskraida. Tāpēc mums tāda versija. Kā māja varēja tā aizdegties divās vietās vienlaicīgi?

Ja Igora māja būtu sākusi degt vienā vietā, tad vīrietis būtu paspējis to saglābt, bet uguns namu apņēma no dažādām pusēm. Šajā ielā ēkas ir saceltas tik tuvu viena otrai, ka apdraudējums ugunsgrēka laikā bija visiem namiem, kas tuvumā. Lai nosargātu vienu no blakus mājām, ugunsdzēsējiem nācās pielikt pamatīgas pūles. Ja nelaimi izraisījis kāds ar nolūku, tad jāsecina, ka Līvānos uzdarbojas nopietns piromāns, kurš tiecas pēc iespaidīgiem postījumiem, nesaudzējot pat cilvēku dzīvības. Par laimi šajā uguns nelaimē cietušo nav un nodegušās ēkas saimnieku mierinājums ir mājas apdrošināšana.

Lasi vēl