Izmeklēšanā atklājies, ka Ruckas muiža nodedzināta ļaunprātīgi

0 Komentāru

Gadījumos, kad medijos bijusi un paredzama liela rezonanse, apdrošinātāji parasti nekavējas ar atlīdzību izmaksām. Arī Ruckas muižas gadījumā, pēc tam, kad 21. novembrī tajā izcēlās ugunsgrēks, apdrošinātāji jau sākuši kompensēt zaudējumus un atklājies, ka īpašums aizdedzināts tīšām. 

Ir pagājis pusotrs mēnesis kopš postošā ugunsgrēka Cēsīs, Ruckas muižā. Toreiz mākslinieku nams daļēji palika bez jumta. Izmeklētāji izvirzīja vairākas versijas par aizdegšanās iemesliem, tostarp netiek izslēgta ļaunprātīga dedzināšana.

Diemžēl policijas ekspertīzes vēl ne tuvu nav gatavas, taču apdrošinātāji šādos gadījumos nevilcinās un ir veikuši savu ekspertīzi, kurā jau secināts, ka notikušais ir tīša dedzināšana.

Ruckas muižas īpašniekiem – Cēsu pašvaldībai – jau izmaksāta pirmā atlīdzības daļa, lai sāktu atjaunošanas darbus.

Tāpat apdrošinātāji gaida aprēķinus par kustamajam īpašumam radītajiem zaudējumiem. Tā kā visa nauda vēl cietušajiem nav izmaksāta.

Par precīziem ugunsgrēka cēloņiem un iespējamajām vainīgajām personām šobrīd gan apdrošinātāji, gan policisti klusē, taču kā “Degpunktā” jau minējām, pastāv versija, ka Ruckas muižas jumtā ielidojis degmaisījums. Turklāt arī iepriekš muižas apkārtnē bijuši nelieli ugunsgrēki.

0 Komentāru