Izglābšanās Tukumā – no degošas mājas iznes invalīdi, kura pašas spēkiem nespēja tikt ārā

Pievienot komentāru
Izglābšanās Tukumā – no degošas mājas iznes invalīdi, kura pašas spēkiem nespēja tikt ārā

Tukumā, klusajā un mierīgajā Harmonijas ielā, aizvadītajā naktī notikuši ielas nosaukumam pavisam neraksturīgi notikumi. Virs kāda daudzdzīvokļu nama ap plkst. 5.00 pacēlās milzīgs dūmu mutulis, bet pēc dažām sekundēm vienu no mitekļiem aprija liesmu mēles.

Risinot mājokļa jautājumu un meklējot kur būtu vislabāk pārvākties pastāvīgai dzīvei ar mazgadīgu bērnu, noteikti ir jāņem vērā daudzas nianses, piemēram vai apkaimē ir bērnudārzs, sabiedriskā transporta pietura, turklāt viens no galvenajiem faktoriem ir kaimiņi.

Diemžēl ar pēdējo punktu jaunajiem šī nama otrā stāva īrniekiem nepaveicās. Šonedēļ viņi ievācās miteklī, tikko paspēja izkrāmēt mantu kastes, ka naktī bija spiesti evakuēties, jo vienā no pirmā stāva mitekļiem izcēlās ugunsgrēks. Jaunie iemītnieki par piedzīvoto kameras priekšā stāstīt nevēlējās, taču ar savām emocijām dalījās citi otrā stāva kaimiņi.

Pēc apkārtējo teiktā degšana sākās mitekļa koridorā, sākumā istabas piepildījās ar dūmiem, bet ugunsdzēsēju ierašanās brīdī, mājokli no visam pusēm jau plosīja uguns. Liesmas pa griestiem un sienām draudēja izplatīties uz augšstāviem, turklāt apdraudēja vēl divus dzīvokļus pirmajā stāvā. Kā stāsta vietējā iedzīvotāja, tad viena no ēkas iemītniecēm ir invalīde, kuru paspēja izglābt un iznest ārā no degošās mājas.

Kopumā paša spēkiem telpas pameta septiņi mājinieki. Izglābtā kundze mitinājās blakus degušajam dzīvoklim, bet liesmas izcēlušās viņas dēla mājvietā. Vīrietis stāsta, ka aizdegšanās brīdi apkopa savu māti un uguns skartajā dzīvoklī tobrīd neviena nebija.

Daži no tuvākajiem kaimiņiem piebilst, kā izdegušajā dzīvoklī regulāri notika dzeršanas, mitekļa durvis nekad nebija aizslēgtas – paziņas un svešinieki nāca viens pēc otra. Ugunsgrēks visticamāk izcēlies neuzmanīgi nosviesta izsmēķa dēļ.

Vairāk par tematu – raidījumā “Degpunktā” sižetā