Izglābās par mata tiesu: mēģinot dzēst ugunsgrēku savā dzīvoklī, pensionāre gūst apdegumus

0 Komentāru

Daudzstāvu nama iedzīvotāji Iļģuciemā, pusdienlaikā sajuta nelāgu smaku, kas liecināja, ka vienā no kaimiņu dzīvokļiem, iespējams, kaut kas deg. Cilvēki ilgi nedomājot izsauca glābējus, taču līdz brīdim, kad pie mājas piebrauca ugunsdzēsēju ekipāžas, degušā mitekļa saimniece jau paspēja saelpoties dūmus un pat gūt apdegumus.

Uzliesmojums notika nama 9. stāvā, kādas pensionāres dzīvokļa virtuvē. Šīs varētu būt tas gadījums, kad var teikt, ka kundze no nāves briesmām izglābās par mata tiesu. Ugunsgrēku izraisīja bez pieskatīšanas atstāta svece, kas gandrīz jau bija izdegusi. Liesma pieskārās galda virsmai un acumirklī pārmetās uz sadzīves mantām.

“Es biju istabā, sajutu dūmu smaku. Piegāju pie ārdurvīm un konstatēju, ka dūmi nāk no šejienes [kāpņutelpas]. Actiņā redzēju, ka viss jau melns bija. Sākās neliela panika, bet es uz durvīm uzmetu slapju palagu. Loģiski bija saprotams, ka tik ātri līdz mūsu dzīvoklim diez vai uguns tiks. Ugunsdzēsēji noteikti atbrauks ātrāk. Liesmas kāpņutelpā nebija redzamas,” par notikušo stāsta kaimiņiene Arīna.

Kamēr viņa bija aizņemta ar ugunsdzēsēju saukšanu, pensionāres miteklī risinājās īsta drāma. Aptuveni 75 gadus vecā kundze centās pašas spēkiem slāpēt liesmas un jāsaka, ka pūles nebija veltas, lielāko daļu no sešus kvadrātmetrus plašās postažas izdevās likvidēt. Tiesa pensionāre guva ķermeņa apdegumus un saelpojās dūmus. Pēc tam, kad cietušo glābēji bija izveduši svaigā gaisā, viņu pie durvīm jau sagaidīja mediķi.

“Viņa bija mājās, iegāja istabā un tur jau viss kūpēja. (DP: Jūs esat kaimiņiene?) Jā. Kādu arī noplūdināja. Nevarēšu atbildēt, tūlīt viņu ”ātrie” aizvedīs. (DP: Bet ko ārsti saka par apdegumiem, vai saelpojusies?) Viņa saelpojusies par sastresojusies,” stāsta nama iedzīvotāja.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aicina izvērtēt visus drošības riskus, kas saistās ar sveču dedzināšanu, ne uz mirkli neatstāt atklātu uguni bez uzraudzības, ka arī aizdomāties par drošām, temperatūru izturīgajām virsmām.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

"Jūs nofilmēja ar slēpto kameru." Policija pieķer divus spogulīšu zagļus, taču viņi izsprūk no soda

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām