Izglāba vienu draugu, bet otru nepaspēja; šķūnīša ugunsgrēkā Rīgas centrā bojā iet bezpajumtnieks

Pievienot komentāru
Izglāba vienu draugu, bet otru nepaspēja; šķūnīša ugunsgrēkā Rīgas centrā bojā iet bezpajumtnieks

Bruņinieku ielā gadiem ilgi koka šķūņi kalpoja kā patvērums trīs bezpajumtniekiem. Pirmdien vīriešu mājvieta aizdegās un viens no tās iemītniekiem gāja bojā. Skrienot iekšā degošajā šķūnī un cenšoties viņu glābt, smagi cieta vīrieša draugs.

Eduards, Ivars un Aigars jau sešus gadus mitinājās Bruņinieku 119 nama pagalmā. Ēkas saimnieki viņiem bija atļāvuši iekārtoties uz dzīvi piemājas šķūņos. Vīrieši dzīvoja bez elektrības, ūdens vai apkures, taču tāpat vietu uzskatīja par mājām. Ap plkst. 18.00 visi šķūņa iemītnieki jau bija devušies pie miera. Ivars atminas, ka bija cieši iemidzis, līdz izdzirdēja biedējošus trokšņus.

Ivars sākumā nesaprata, kas notiek. Viņu bija pārņēmis šoks. Tikmēr draugs un istabas biedrs Eduards jau bija uzsācis cilvēku glābšanu. Vispirms viņš izvilka Ivaru no gultas un izgrūda pagalmā. Tad viņš devās uz vietu, kur gulēja draugs Aigars.

Mediķiem 52 gadus veco Aigaru neizdevās reanimēt. Viņa līķi nolika malā un apsedza. Ivars neko no tā neredzēja un vēl nezināja, kas noticis ar viņa biedru, jo tikmēr tika vests uz slimnīcu.

Eduards, kuram par dzīvību tagad pateicas Ivars, joprojām atrodas ārstniecības iestādē. Viņš, vairākas reizes skrienot iekšā un ārā no degošā šķūņa, guva nopietnus apdegumus.

Visi trīs vīrieši ikdienā koka namiņā smēķēja cigaretes un lietoja alkoholu, bet Ivars ir pārliecināts, ka neviens no šķūņa iemītniekiem ugunsgrēkā nav vainojams. Kāds viņu mājvietas jumtu aizdedzinājis apzināti.

Ivaram šķiet, ka nelabvēlis, kas aizdedzināja viņu šķūni, vēlējās atbrīvoties no tā iemītniekiem, mantkārīgu nolūku vadīts. Ap pusnakti ugunsdzēsējiem beidzot izdevās liesmas likvidēt, kā arī nosargāt pārējos šķūņus un blakus ēkas. Ugunsgrēka platība sasniedza piecdesmit kvadrātmetrus.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā